بهمن ۰۴
دانیال مشتاق
دبیر خبر | ۷ مهر ۱۳۹۹

قابل مشاهده شدن پورتال درخواست داده های پلیس شرکت آمازون

پورتال درخواست داده پلیس شرکت آمازون، این امکان را می دهد تا بفهمیم پلیس چه نوع داده هایی را ممکن است از آمازون درخواست کند.

 به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ آیا تا به حال کنجکاو شده اید که پلیس، چه نوع داده هایی را از آمازون درخواست می کند؟
بعضی از جزئیات این فرآیند در حال حاضر قابل مشاهده برای عموم است.

طبق گزارشات منتشر شده، قسمت هایی از پرتال درخواست مامورین دولتی، بدون نیاز به لاگین کردن، برای همگان قابل مشاهده بر روی وب می باشد.

این قسمت ها، چیزهایی را که مامورین پلیس برای درخواست کردن به نیاز دارند و همچنین راحتی انجام این کار را به آن ها نشان می دهد.
پلیس می تواند از آمازون درخواست کند که این شرکت، اطلاعات مهم و محرمانه ای شامل شماره شناسایی سفارش، شماره سریال دستگاه، جزئیات پرداختی و حتی شماره ملی رانندگان تحویل دهنده مرسولات را در اختیار آن ها قرار دهد.
در صورتی پلیس به دنبال داده های سرویس وب آمازون باشد، می تواند آدرس آی پی خود را با آن ها به اشتراک بگذارد.
شما نمی توانید به داده های مشتری یا درخواست موجود بر روی پرتال دسترسی داشته باشید.
مامورین برای ثبت درخواست های غیر ضروری، ملزم به لاگین کردن هستند. اگرچه آن ها در مواقع ضروری می توانند تنها با تایید هویت خود به عنوان یک افسر پلیس، درخواست خود را ثبت کنند.

سوء استفاده از این بخش دور از انتظار نیست و ممکن است این اتفاق رخ دهد اما نه در مقیاس های گسترده.

این اولین بار نیست که پرتال مخصوص به افسران پلیس در غول های فناوری به صورت آنلاین قابل مشاهده می شود.
بر اساس یافته ها، هرکسی که دارای یک آدرس ایمیل بود، می توانست به پورتال های شرکت فیسبوک دسترسی پیدا کند. این که هنوز کاربران می توانند به سیستم های پورتال دسترسی پیدا کنند یا نه  خود جای سوال دارد.

منبع: سایبربان

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.