آذر ۱۰
دبیر خبر | ۱۶ شهریور ۱۳۹۹

برگزاری نمایشگاه بین‌المللی تجارت خدمات جهانی چین با حضور ایران

هفتمین نمایشگاه سالانه بین‌المللی تجارت خدمات جهانی چین (CIFTIS) با حضور ایران در زمان همه‌گیری ویروس کرونا افتتاح شد.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ چند روز پیش نمایشگاه سالانه بین‌المللی تجارت خدمات جهانی چین (CIFTIS) برگزار شد؛ در این رویداد بزرگ، خدماتی مانند تجارت فرهنگ، توریسم، مالی، ورزشی، رباتیک، آموزشی و 5G مورد بحث قرار گرفتند.  CIFTISیک پلتفرم ملی و بین‌المللی متصل به وزارت بازرگانی چین و شهرداری پکن است که در زمینه تجارت خدمات تخصص دارد. این رویداد، از سال 2012 هر ساله با حضور شخصیت‌های سیاسی ملی، سازمان‌های بین‌المللی، سرمایه‌گذاران، نمایندگان مناطق و شهرها، شخصیت‌های مالی و تجارت ملی و بین‌المللی در پکن برگزار می‌شود. CIFTIS فرصتی برای یافتن شرکا، توسعه تجارت، به اشتراک گذاشتن تحولات و افزایش تجارت و بازرگانی است.

سازمان تجارت جهانی، کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه به‌طور مشترک به عنوان نهادهای پشتیبان این رویداد محسوب می‌شوند، در حالیکه سازمان جهانی مالکیت معنوی، مرکز تجارت بین‌المللی، فدراسیون تجارت جهانی و مراکز تجارت جهانی انجمن آژانس‌های همکاری بین‌المللی هستند.

در نمایشگاه امسال، به عنوان هفتمین دور این نشست، در مساحتی بیش از 200 هزار مترمربع نمایندگانی از 184 کشور و منطقه از جمله ایران، نزدیک به 300 سازمان بین‌المللی و انجمن بازرگانی خارجی، 10 هزار غرفه‌دار و بیش از یک میلیون بازدیدکننده حضور پیدا کردند و 529،33 میلیارد دلار ارزش معامله در نظر گرفته شد.

عنوان رویداد امسال، «خدمات جهانی، رفاه مشترک» بود. در این اجلاس، دستاوردهای جدید در تجارت جهانی خدمات با صداقت به اشتراک گذاشته می‌شوند و به طور مشترک رشد جدید تجارت جهانی خدمات ترویج می‌‎شود. این رویداد تا 9 سپتامبر 2020 ادامه دارد؛ این اولین نشست بزرگ اقتصادی و بین‌المللی چین پس از شیوع ویروس کرونا است که به 2 صورت آنلاین و آفلاین برگزار می‌شود.

شی جین‌پینگ (Xi Jinping)، رئیس جمهور چین سخنرانی افتتاحیه این اجلاس را برعهده داشت.

سخنرانان اصلی این مجمع شامل ژائو جین‌پینگ (Zhao Jinping)، اقتصاددان ارشد هیئت تحقیق توسعه چین، یین مینگ (Yin Ming)، معاون گروه آنت (Ant)، لیان جی (Liang Jie)، معاون مؤسسه برون‌سپار چین و وو وی (Wu Wei)، معاون مدیر کل منطقه آزاد خلبانان اداره منطقه خاص «Lin-gang»، منطقه تجارت آزاد خلبانان شانگهای بودند.

از سال 2012 بیش از 100 سازمان خدمات ورزشی چینی و خارجی جذب این نشست شده است؛ مهمانان و بازرگانان بیش از 40 کشور و منطقه و حداقل 20 مدیر دفاتر ورزشی استانی و شهری با دیدگاه‌های تخصصی با تیم‌های خود در این کنفرانس شرکت کرده‌اند. بیش از 30 هزار بازدیدکننده متخصص گردهم جمع می‌شوند.

منبع: سایبربان

نظرات