DarkMention، سپر هوشمند حملات سایبری وب تاریک


نویسنده:
متخصصان فعال در حوزه پیشگیری از جرایم اینترنتی سیستمی طراحی کرده اند که قادر است حملات وب تاریک را دفع کند.

وب تاریک به‌عنوان بستری پنهان و مشکوک، تبدیل به فضایی مخفیانه برای فعالیت افرادی ناشناس شده است تا از طریق آن بتوانند به صورت آزادانه و بدون هیچ قانونی، فعالیت های مجرمانه خود را بدون واهمه از دستگیر شدن، انجام دهند. نبود بستر نظارتی بر روی این شبکه زیرزمینی موجب شده است تا این افراد بدون احساس خطر، فعالیت هایی نظیر جرایم اینترنتی، قتل، کلاهبرداری، فروش اطلاعات، فروش سلاح و ... را به راحتی در این شبکه انجام دهند. این موضوع باعث شده است سازمان های مجری قانون به دنبال راهکارهایی برای ایجاد استراتژی های نوآورانه برای دستگیری این خلافکاران در دنیای وب تاریک باشند.

یکی از این راهکارها طراحی هوش مصنوعی به نام DarkMention توسط محققان دانشگاه های لاکهید مارتین (Lockheed Martin)، آریزونا (Arizona)، کالیفرنیای جنوبی (USC) و نُوی ساد (UNS) است که قادر است حملات سایبری احتمالی از وب تاریک را پیش بینی کرده و از نفوذ هکرها جلوگیری نماید. 

اگرچه ناشناس بودن وب تاریک کار مبارزه با فعالیت های مجرمانه را دشوار می سازد؛ اما با طراحی چنین سیستم های هوشمندی، می توان به میزان قابل توجهی حملات سایبری را شناسایی و دفع کرد. 

موسسه سایبربان صرفاً منتقل کننده محتوا از منابع ناشناس در سطوح عمیق و تاریک وب به سطح عمومی اینترنت است. از این رو مطالب منتشر شده، لزوماً مورد تأیید این موسسه نخواهد بود.
نظرات (0)
خرداد ۲۶