تیر ۲۶
دبیر خبر | ۲۵ شهریور ۱۳۹۶

سنگاپور در مقابل برخی حملات سایبری به شدت آسیب‌پذیر است

اخبار حمله سایبری مخفیانه هکرهای خارجی به یکی از سازمان‌های عمومی سنگاپور در طول سال 2016، مقامات ارشد این قدرت امنیت سایبری بزرگ را در بهت فرو برد.

به گزارش کارگروه امنیت سایبربان؛ سازمان امنیت سایبری سنگاپور (CSA)، اخیراً طی گزارشی مفصل به افشای اسناد و مدارک حملات سایبری یک گروه هکری دولتی ناشناس به یکی از سازمان‌های عمومی سنگاپور در طول سال میلادی گذشته پرداخته است. این در حالی است که عدم آگاهی سامانه‌های امنیت سایبری سنگاپور، به عنوان یکی از مدرن‌ترین و ایمن‌ترین کشورها در حوزه‌ی امنیت سایبری، مسئله‌ای عجیب و شگفت‌انگیز است.

گزارش اخیر سازمان امنیت سایبری سنگاپور، جزییات جالب و قابل تأملی را در مورد امنیت سایبری این کشور، در بر دارد. ازجمله موارد اشاره شده در این گزارش، می‌توان به حدود 1800 مورد حمله نمازدایی وبگاه، طی سال گذشته، اشاره کرد.

علاوه بر این، حملات باج افزاری به اشخاص، شرکت‌های خصوصی و سازمان‌های دولتی، رایج‌ترین نوع حملات سایبری سنگاپور، در سال گذشته، به شمار می‌رود؛ به عبارت دیگر، آمار برخی جرائم سایبری مخرب چون حملات باج افزاری، فیشینگ و هک حساب‌های آنلاین، در سال 2016، نسبت به سال 2015، دو برابر شده است.

سازمان امنیت سایبری سنگاپور، بخش عظیمی از این آسیب‌پذیری‌ها را نتیجه نفوذ بیش‌ازحد فضای مجازی در همه امور زندگی روزمره مردم و سازمان‌ها می‌داند.

در پایان گزارش نیز، رئیس این سازمان، به عنوان متولی اصلی تأمین امنیت سایبری کشور سنگاپور، ادامه روند افزایش حملات سایبری در طول سال جاری را پیش‌بینی کرد.

نظرات