مرداد ۱۳
دبیر خبر | ۲۲ خرداد ۱۳۹۸

8.4 ترابایت داده‌های ایمیل‌های چینی‌ها هک شد

یک پایگاه داده ایمیل متعلق به دانشگاه چینی جیائو تونگ حاوی 8.4 ترابایت متادیتا در اینترنت در دسترس عموم قرار گرفته است. علت این مسئله عدم رعایت استانداردهای امنیتی بوده است.

به گزارش کارگروه حملات سایبری سایبربان؛ یک پایگاه داده ایمیل متعلق به دانشگاه چینی جیائو تونگ حاوی 8.4 ترابایت متادیتا در اینترنت در دسترس عموم قرار گرفته است. علت این مسئله عدم رعایت استانداردهای امنیتی بوده است.

سروری که اطلاعات مختلف ایمیل از طریق آن سرقت شده اولین بار در 22 می سال 2019 توسط شرکت امنیتی کلودفلیر شناسایی شد. این پایگاه داده حاوی 9.5 میلیارد ردیف داده است که در زمان سرقت کماکان مورد استفاده بوده اند.

دانشگاه چینی جیائو تونگ در شانگهای واقع بوده و یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های دانشگاهی در این کشور است. بیش از 41 هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی تا دکترا در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. خدمات ایمیل این دانشگاه توسط شرکت زیمبرا ارائه می‌شود که بیش از 200 هزار کسب‌وکار مختلف در دنیا از آن خدمات دریافت می‌کنند.

هنوز مشخص نیست چه فرد یا افرادی در سرقت این پایگاه داده و اطلاعات موجود در آن نقش داشته‌اند. اما تحقیقات در این زمینه برای شناسایی عوامل اقدام مذکور در جریان است.

نظرات