مهر ۰۸
دانیال مشتاق
دبیر خبر | ۲۵ شهریور ۱۳۹۹

یوتیوب؛رقیب جدید تیک تاک

شبکه اجتماعی یوتیوب از ویژگی به نام Shorts رونمایی کرد که یک رقیب جدی و تازه برای تیک تاک محسوب می شود.

به گزارش کارگروه شبکه اجتماعی سایبربان؛ بی شک تیک تاک این روزها یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی های دنیا است. صحت این موضوع زمانی اثبات می شود که به شرکت های بزرگ فناوری محور دنیا نگاهی می اندازیم و می بینیم چگونه آن ها بر سر خرید سهام این شبکه اجتماعی با یکدیگر به رقابت می پردازند.
دیگر شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام نیز در تلاش هستند تا فرمت تیک تاک را کپی کنند. اکنون یوتیوب هم وارد میدان شده است تا خودی نشان دهد و رقیبی را برای تیک تاک معرفی کند.

یوتیوب امروز رسما ویژگی Shorts ، قابلیت ساخت کلیپ کوتاه، را معرفی کرد که درون برنامه اصلی یوتیوب قرار دارد.

اگرچه یوتیوب اخیرا ویدیو های کوتاه را در اپلیکشن تلفن همراه خود برجسته کرده است، اما قابلیتShorts سطح بسیار بالاتری از آن را در معرض نمایش می گذارد و امکان استفاده از ابزارهای مشابه در تیک تاک و Reel را برای ساخت ویدیو فراهم می کند.
این ویژگی ابتدا به صورت آزمایشی در هند مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
مدت زمان هر کلیپ Shorts تا سقف 15ثانیه است.چند کلیپ می توانند با یکدیگر ترکیب شوند. یوتیوب همچنین در حال ارتقاء موزیک های مورد تایید در آرشیو های گسترده خود می باشد تا کاربران بتوانند از آن ها در پس زمینه ویدیو خود استفاده کنند.
کاربران با شروع فیلمبرداری تایمری را مشاهده خواهند کرد و می توانند سرعت ضبط خود را کنترل کنند تا امکان استفاده از آپشن های خلاقانه برای آن ها مهیا شود.
یوتیوب به منظور ترغیب کاربران برای استفاده از این ویژگی، دکمه ای را برای آپلود ویدیو های جدید در گوشه سمت راست پایین نوار جستجو یوتیوب افزوده است.

یوتیوب اعلام کرد که در حال حاضر با هدف گرفتن بازخورد از کابران این ویژگی را مورد آزمایش قرار داده است و در نسخه های بعد و در طول زمان آن را ارتقاء خواهد داد و ویژگی های بیشتری را به آن اضافه خواهد کرد.

 

منبع: سایبربان

نظرات