خرداد ۱۰
دبیر خبر | ۲۱ خرداد ۱۳۹۷

کنفرانس یوروپل برای مقابله با جرائم وب تاریک

پلیس اتحادیه اروپا (یوروپل) درصدد ایجاد یک پویش جهانی برای مبارزه با جرائم وب تاریک است.

پلیس اتحادیه اروپا (Europol) در کنفرانس اخیر خود در کشور هلند، از تمامی سازمان های مجری قانون و سایر ارگان های نظارتی در زمینه مبارزه و مقابله با افزایش جرائم وب تاریک دعوت به همکاری کرد. بیش از 28 نفر از اعضای ویژه نهاد های مجری قانون و ارگان های نظارتی از کشور های مختلف در دفتر مرکزی پلیس اتحادیه اروپا (Europol headquarters) گرد هم آمدند تا در خصوص روش های هماهنگ برای مقابله با مجرمان وب تاریک به بحث و گفتگو بپردازند.

رویکرد یوروپل برای مبارزه با مجرمان وب تاریک شامل ایجاد یک تیم تحقیقاتی ویژه است که با به اشتراک گذاشتن اطلاعات، تخصص و ارائه پشتیبانی های فنی در زمینه های مختلف بتوانند ابزار لازم جهت کنترل وب تاریک را برنامه ریزی و طراحی کنند. هدف یوروپل از این کنفرانس ایجاد یک واحد نظارتی بر روی وب تاریک است که از قرار معلوم، فرماندهی واحد مذکور بر عهده خود یوروپل خواهد بود.

از جزئیات مطرح شده در این کنفرانس، اطلاعات چندانی در اختیار نیست اما شنیده ها حاکی از این است که نهاد های حاضر در این کنفرانس از پیشرفت یوروپل در حوزه مبارزه با جرائم وب تاریک شگفت زده شده اند. اسپیریدنو ایوایلو (Spiridonov Ivailo) رییس اداره مبارزه با جرائم سازمان یافته بلغارستان در خصوص کنفرانس یوروپل اظهار داشت:

کنفرانس یوروپل، ظرفیت های اجرای قانون را جهت یافتن راه حل های کارآمد برای تهدیدی که امروز بحران اصلی جهانی است،  فراهم می کند و رویکرد مشترک آن می تواند گامی بزرگ در شروع اقدامات سراسری نسبت به جرائم وب تاریک باشد.

کارشناسان بر این باورند که تحمیل آسیب های فراوان از سوی مجرمان وب تاریک بر بدنه کشور های عضو اتحادیه اروپا می تواند دلیل اصلی جدیت این اتحادیه در مبارزه با جرائم وب تاریک باشد.

نظرات

10 + 3 =