مهر ۰۵
دبیر خبر | ۵ فروردین ۱۳۹۹

نرم‌افزار هواوی امکان دانلود اپلیکیشن‌های محبوب را فراهم می‌کند

هواوی نرم‌افزاری بانام AppSearch طراحی کرده است که به کاربران کمک خواهد کرد بدون‌ نیاز به فروشگاه گوگل پلی، اپلیکیشن‌هایی مانند فیس‌بوک را نصب کنند.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان ؛ هواوی هنوز هم گوشی‌های هوشمند مجلل و پرچم‌داری همچون میت 30 را تولید می‌کند؛ اما قانع کردن افراد به خرید یکی از این گوشی‌های هواوی بدون دسترسی به فروشگاه نرم‌افزاری گوگل پلی کار دشواری است. بااین‌حال بر اساس گزارش از وب‌سایت XDA Developers، این شرکت چینی به دنبال راهکاری برای ایجاد دسترسی به اپلیکیشن‌های گوگل در محصولاتش بدون نیاز به فروشگاه نرم‌افزاری یا نصب فایل‌های اندرویدی با فرمت APK است. هواوی نرم‌افزاری بانام جست‌و‌جوی اپلیکیشن (AppSearch) طراحی کرده که هم‌اکنون در کشور آلمان آزمایش‌شده است و به کاربران کمک خواهد کرد اپلیکیشن‌هایی مانند فیسبوک و واتساپ را نصب کنند.

بر اساس توضیح درج‌شده درون نرم‌افزار AppSearch، این نرم‌افزار قابلیت استفاده درگوشی‌های هوشمند سری پی ۴۰ و میت ۳۰ و میت ایکس را خواهد داشت. باتوجه‌به زمان‌بندی برنامه‌ریزی‌شده برای عرضه‌ی زودهنگام سری پی 40، احتمال دارد نرم‌افزار جدید هواوی همراه با رونمایی پرچم‌دار جدید این شرکت رسماً معرفی شود. سری میت ۳۰ هواوی در خارج از چین فروش دورازانتظاری تجربه می‌کند؛ ازاین‌رو، بی‌شک هواوی برای افزایش فروش سری P40 تلاش فراوانی خواهد کرد.

یک از عوامل XDA در آلمان AppSearch را روی میت 30 پرو نصب‌کرده است تا نحوه‌ی کار آن را به کاربران نشان دهد. بر اساس توضیحات هواوی، کاربران می‌توانند AppSearch را از فروشگاه نرم‌افزاری AppGallery دانلود کنند. این اپلیکیشن نرم‌افزارهای محبوبی همچون مسنجر فیس‌بوک و اینستاگرام و توییتر را نمایش و به کاربران امکان می‌دهد نرم‌افزارهای مدنظرشان را جست‌و‌جو کنند. بااین‌‌همه، AppSearch دانلود مستقیم را برای کاربران مهیا نمی‌کند و آن‌ها را به لینک‌هایی هدایت می‌کند که بتوانند نرم‌افزار دلخواهشان را پیدا کنند.

هواوی به‌صراحت اعلام کرده است با ادغام منابع مختلف دانلود، به کاربران کمک خواهد کرد اپلیکیشن‌های محبوب را پیدا کنند. همچنین، تمامی محتوای در دسترس در AppSearch از طریق اشخاص ثالث فراهم خواهد شد. بر اساس گزارش XDA، منظور از اشخاص ثالث درواقع فروشگاه‌های نرم‌افزاری آمازون، APKPure ،APKMirror و فروشگاه خودِ هواوی خواهند بود.

پیش‌تر، دارندگان گوشی‌های هوشمند سری میت 30 و سایر دستگاه‌های هواوی از اپلیکیشن نامطمئنی بانام LZ Play به‌عنوان جایگزینی برای فروشگاه نرم‌افزاری گوگل پلی استفاده می‌کردند. پس‌ازاینکه کاربران به منبع مبهم اپلیکیشن یادشده اشاره کردند، این نرم‌افزار از گوگل پلی برداشته شد و هواوی هرگونه ارتباط با آن را رد کرد. شاید به همین دلیل است که هواوی با چشم‌پوشی از راه‌حل آسانی که درج مستقیم اپلیکیشن‌ها در AppSearch برای نصب نرم‌افزارهای گوگل پیش‌روی کاربران قرار می‌دهد، از قبول هرگونه مسئولیت حقوقی در قبال نرم‌افزار AppSearch خودداری می‌کند.

بر اساس گزارشی از وب‌سایت فُربز، گوگل مشغول بررسی اپلیکیشن جدید هواوی است تا مطمئن شود نرم‌افزار مذکور قوانین ایالات‌متحده را نقض نمی‌کند. AppSearch در وب‌سایت آلمانی هواوی در دسترس است؛ ولی ظاهراً از زمان انتشار گزارش وب‌سایت XDA، ویدئو مربوط‌ به آموزش استفاده از آن در وب‌سایت هواوی به حالت Private برگردانده شده و در دسترس عموم نیست.

منبع: زومیت

نظرات