بهمن ۰۵
دبیر خبر | ۸ فروردین ۱۳۹۸

مسدودسازی مجدد حساب های کاربری ایرانی توسط فیسبوک

شرکت فیس‌بوک ادعا کرد بیش از 2 هزار حساب کاربری مختلف را به علت داشتن رفتار غیرواقعی، مسدود کرد.

به گزارش کارگروه شبکه‌های اجتماعی سایبربان؛ شرکت فیس‌بوک به تازگی اعلام کرد 2 هزار 632 حساب کاربری، صفحه و گروه‌های جعلی را که به انتشار اخبار دروغین و هرزنامه می‌پرداختند، در فیس‌بوک و اینستاگرام مسدود کرد. این شرکت مدعی شد تعدادی از حساب‌های یاد شده متعلق به روسیه، ایران، مقدونیه و کوزوو هستند.

بر اساس گزارش فیس‌بوک، 513 عدد از حساب‌های کاربری متعلق به ایران و 1907 عدد آن به روسیه مرتبط بودند.

شرکت یاد شده توضیح داد، اقدام مذکور به علت رفتار غیرواقعی حساب‌های کاربری صورت گرفته است، نه محتوایی که منتشر می‌کردند.

ناتانیل گلیسر (Nathaniel Gleicher)، مدیر سیاست‌های امنیت سایبری فیس‌بوک گفت:

ما همواره در حال شناسایی و متوقف کردن فعالیت‌های یاد شده هستیم؛ زیرا نمی‌خواهیم از خدمات ما برای فریب دادن مردم استفاده شود. صفحات و حساب‌های کاربری شده به علت نوع رفتارشان مسدود شدند، نه محتوایی که منتشر می‌کردند. در هر مورد، افراد پشت این فعالیت‌ها با یکدیگر همکاری کرده و از طریق حساب‌های جعلی، هویت خود را پنهان می‌کردند و این مسئله پایه‌ی اقدامات ما بود.

بر اساس ادعای شرکت یاد شده، در حالی که تعدادی از حساب‌های کاربری وظیفه‌ی انتشار هرزنامه را بر عهده داشتند، برخی از آن‌ها سیاست‌های کشورهای مختلف را ترویج می‌دادند. محتوای اکانت‌های ایرانی به تحریم‌ها و حمایت از فلسطین مربوط بود. از طرفی روسیه نیز به انتشار اطلاعات در رابطه با سیاست‌های اوکراین می‌پرداخت. همچنین حساب‌های کاربری متعلق به مقدونیه، اطلاعاتی را مانند طالع بینی و افراد مشهور این کشور منتشر می‌کرد.

منبع:

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.