اسفند ۱۰
دبیر خبر | ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

رمزنگاری شدن پیام های ارسالی توییتر

توییتر در حال کار بر روی اضافه کردن قابلیت جدیدی برای ارسال پیام های خصوصی رمزنگاری شده در این شبکه اجتماعی است.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان، به نقل از «سخت افزارمگ»؛ وب سایت Engadget امروز خبر داد توییتر در حال کار بر روی اضافه کردن قابلیت جدیدی برای ارسال پیام های خصوصی رمزنگاری شده در این شبکه اجتماعی است. نگرانی های کاربران به منظور حفظ امنیت خود در فضای دیجیتال و اتفاقاتی که طی سال های اخیر در حوزه بین الملل به شکل دستبرد و سرقت اطلاعات خصوصی کاربران و سو استفاده از پیام های رد و بدل شده توسط آنها در فضای مجازی رخ داده دلیل اصلی این کار به نظر می رسند.

اضافه شدن قابلیت ارسال پیام های خصوصی رمزنگاری شده توییتر را به ویژگی مشابهی با اپلیکیشن های مطرح پیام رسانی مانند سیگنال، تلگرام و واتس اپ مجهز خواهد کرد. ظاهرا اطلاعات موجود در ابتدا توسط وب سایت tech crunch و از طریق تحلیل اپلیکیشن اندرویدی توییتر توسط توسعه دهنده ای مستقل به دست آمده اند. بر این اساس به نظر می رسد با توجه به اضافه شدن کدهای مورد نیاز به اپلیکیشن اندرویدی، این قابلیت به زودی به شکل گسترده و رسمی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت و مراحل آزمایش اولیه آن به پایان رسیده است. engadget به این نکته اشاره می کند که ارسال پیام های خصوصی رمزنگاری شده از طریق منوی Direct Message در اپلیکیشن امکان پذیر خواهد بود و در حال حاضر در کدها از آن با نام Secret Conversation (مکالمه مخفیانه) یاد می شود.

دو طرف مکالمه قادر به مشاهده کلیدهای رمزنگاری خود هستند و می توانند به این ترتیب از عدم شنود مکالمه خود اطمینان حاصل نمایند. پیش از این در سال 2016 ادوارد اسنودن از جک دورسی، مدیرعامل توییتر، خواسته بود قابلیتی برای ارسال پیام های امن و خودپاک شونده به اپلیکیشن این شبکه اجتماعی اضافه کند که با پاسخ مثبت وی روبرو شده بود. شبکه اجتماعی توییتر در بسیاری از کشورهای جهان با فیلتر دولتی مواجه شده و برخی از تحلیلگران، قابلیت های ارتباطی سریع و آنی این شبکه اجتماعی را یکی از اصلی ترین ابزار اعتراض کنندگان در دوره ای که به "بهار عربی" مشهور شد ارزیابی می کنند.

نظرات

10 + 1 =