دی ۳۰
دبیر خبر | ۲۰ خرداد ۱۳۹۸

رقابت شرکت‌های آمریکایی برای قرارداد مخابراتی

وزارت دفاع ایالات متحده، شرکت «Perspecta» را از گردونه رقابت قرارداد 6.5 میلیارد دلاری حذف کرد.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ وزارت دفاع ایالات متحده، شرکت «Perspecta» را از گردونه رقابت برای قرارداد 6.5 میلیارد دلاری و 10 ساله برای حمایت از شبکه مخابراتی و اطلاعاتی خود حذف کرد.

شرکت فوق شکایت‌نامه‌ای به اداره حسابرسی دولت آمریکا تنظیم کرد و مدعی شد که وزارت دفاع این کشور نباید مزایده را بدون بررسی بیشتر رد کند.

شرکت «Leidos»، یکی از طرفین قرارداد است که 3 سال پیش راه‌حل‌های جهانی و سیستم‌های اطلاعاتی سابق لاکهید مارتین را خریداری کرد.

عملیات‌های مدیریت راه‌حل‌های جهانی دوم یا قرارداد «GSM-O» شبکه اطلاعات جهانی – مجموعه سیستم‌های رایانه و شبکه‌های متصل – را مدیریت می‌کند که به عنوان ستون فقرات سیستم‌های فرماندهی و کنترل وزارت دفاع فعالیت دارد.

برنده قرارداد پشتیبانی روزمره از قابلیت های فناوری اطلاعات و ارتباطات مخابراتی را با نگهداری عملیات شبکه اطلاعات جهانی (GIG) تأمین خواهد کرد. خدمات پشتیبانی شامل عملیات و دفاع از شبکه، ارائه دسترسی به کاربران جدید، نظارت بر سلامت شبکه، استرداد خدمات به‌صورت ضروری و تنظیم و بهبود قابلیت‌ها هستند.

صرف‌نظر از نتیجه اعتراض شرکت Perspecta، این اولین باری نیست که 2 شرکت به دلیل تصاحب یک شبکه نظامی بزرگ رودرروی یکدیگر قرار می‌گیرند. شرکت یاد شده تلاش می‌کند تا این قرارداد را از لیدوس بگیرد و لیدوس قصد دارد در آینده برنامه شبکه سرمایه‌‎گذاری نسل آینده نیروی دریایی (NGEN) را از پرسپکتا بگیرد، زیرا این شبکه 15 درصد درآمد سالانه به دنبال دارد.

 پرسپکتا از سال 2000–از شبکه‌های نیروی دریایی پشتیبانی می‌کند. شبکه سرمایه‌‎گذاری نسل آینده، در سال 2019 با 2 قرارداد جداگانه و از طریق یک رقابت مجدد احیا شد. بخش خدمات و پشتیبانی حدود 3.4 میلیارد دلار ارزش دارد، در حالیکه ارزش قرارداد سخت‌افزاری جداگانه 250 میلیون دلار است.

نظرات

12 + 4 =