تیر ۲۲
حسین استهدادی
دبیر خبر | ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

حمله سایبری به زیرساخت های صنعتی تامین آب اسرائیل

رسانه های داخلی رژیم صهیونیستی از حمله سایبری به زیرساخت‌های تامین آب آن خبر دادند.

به گزارش کارگروه بین الملل سایبربان؛ رسانه های داخلی رژیم صهیونیستی در گزارشی از یک حمله سایبری گسترده به سامانه فرماندهی و کنترل به زیرساخت های تامین آب اسرائیل خبر دادند.

در حالی‌که رسانه‌های داخلی رژیم صهیونیستی اعلام کردند اداره امنیت سایبری این رژیم هنوز اطلاع ندارد که هکرها توانسته اند به سامانه های فرماندهی و کنترل تاسیسات تامین آب آنها نفوذ کنند یا خیر، رسانه های بین المللی اسرائیل برای جلوگیری از این افتضاح خبری مدعی شدند که این حمله سایبری به صورت موفقیت آمیز دفع شده است. این درحالی است که سابقا رسانه‌های خبری اسرائیلی بایکوت خبری شدید در خصوص موارد مشابه را در دستور کارخود قرار می‌دادند؛ اکنون جای سوال اینجاست که میزان فاجعه تا چه حدی گسترده بوده که این گونه در رسانه‌های داخلی خود عمل کرده‌اند.

بر اساس گزارش یک خبرگزاری داخلی رژیم صهیونیستی دنیل لاکر (Daniel Lacker) مدیر معاونت امنیت سازمان آب اسرائیل در گفتگو با آویو آذر (Aviv Azer) مدیر معاونت سایبری گفت:

ما گزارش های متعددی مبنی بر حملات سایبری علیه سامانه‌های فرماندهی و کنترل زیرساخت‌های تامین آب خود در یافت کرده‌ایم.

یک منبع آگاه اسرائیلی در گفتگو با خبرگزاری این رژیم، مقصر اصلی رخداد یاد شده را عدم توانایی سازمان آب در مقابله با این قبیل حوادث اعلام کرد.

منبع: سایبربان

نظرات