فروردین ۱۷
دبیر خبر | ۲۷ تیر ۱۳۹۷

تقویت همکاری دیجیتال فرانسه و انگلیس

دولت های بریتانیا و فرانسه به منظور تقویت سرویس های دیجیتال دو کشور، به توافقی جامع دست یافته اند.

به گزارش کارگروه بین الملل سایبربان؛ دولت های بریتانیا و فرانسه بر سر توافقنامه ای مشترک جهت بهبود سرویس های دیجیتال دو کشور، در حال مذاکره هستند. بر اساس اخبار منتشر شده، تفاهم نامه یاد شده، پنج ساله خواهد بود و هدف اصلی آن، تقویت اقتصاد دیجیتال و توسعه ارتباطات بین شرکت های فن آوری دو کشور متبوع خود است.

مت هنکاک (Matt Hancock)، وزیر کشور بریتانیا در امور دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش، اخیرا طی سفری به پاریس، در یک کنفرانس دو جانبه با همتای فرانسوی خود، منير محجوبي (Mounir Mahjoubi)، دیدار کرد.

بر اساس اخبار منتشر شده، هنکاک و محجوبی، توافقنامه ای را در مورد تقویت دولت دیجیتال امضا خواهند کرد و همکاری دو کشور در بخش های نوآوری، هوش مصنوعی، انباشت و آنالیز داده ها و مدیریت دیجیتال گسترش می یابد.

بر اساس آمار منتشر شده در مورد ارزش بخش دیجیتال در بریتانیا، سهم این حوزه در اقتصاد انگلیس حدود 184 میلیارد پوند است. به عقیده اغلب کارشناسان این عرصه، هر دو کشور در پی توسعه اقتصاد دیجیتال و بهبود پیوند شرکت های فناوری خود با یکدیگر هستند.

در راستای این توافق، موسسه آلن تورینگ (Alan Turing) انگلیس نیز،  به منظور گسترش همکاری در حوزه طراحی و اجرای الگوریتم های رایانه ای، با شرکت فرانسوی دیتا آی‌ای (DATAIA) توافقنامه ای مشترک امضا خواهند کرد.

خبرهای اولیه و شایعات در مورد توافق یاد شده، حدود یک ماه پیش، پس از اعلامیه رسمی دولت انگلیس مبنی بر برنامه ریزی دولت این کشور برای ایجاد یک مرکز تکنولوژی در آفریقای جنوبی و برزیل، آغاز شد.
 

نظرات

6 + 7 =