تیر ۲۰
دبیر خبر | ۲۱ خرداد ۱۳۹۸

تجهیز ناوگان اوبر به بالگرد

اوبر سرویس اوبر کاپتر را برای پروازهای شهری راه‌اندازی می‌کند.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان، به نقل از «دیجیاتو»؛ اگر چه اوبر فعالیت خود را با سرویس به اشتراک‌گذاری خودرو آغاز کرد؛ اما در طول حیات کوتاه‌مدت خود سعی داشت با طرح ایده‌های نوین وسایل نقلیه دیگری مثل دوچرخه‌ها و اسکوترهای برقی را نیز به ناوگان خود اضافه کند. حال خبر می‌رسد این شرکت آمریکایی به سراغ بالگرد رفته و سرویس اوبر کاپتر (Uber Copter) را راه‌اندازی کرده است.

این سرویس در ابتدا برای مناطق و مسیرهای محدودی ارائه شده و توسط همه قابل‌استفاده نخواهد بود. گزارش نیویورک حکایت از آن دارد اوبر کاپتر در مسیر هشت دقیقه‌ای منهتن جنوبی و فرودگاه JFK به کار گرفته خواهد شد.

به گفته اوبر سفرهای انجام شده با اوبر کاپتر از درب مبدأ آغاز گشته و به درب مقصد منتهی می‌شوند، به عبارت بهتر خودروهای موجود در ناوگان مکمل سرویس اوبر کاپتر بوده و وظیفه انتقال مسافرین به محل بلند شدن بالگرد و رساندن آن‌ها به مقصد نهایی پس از فرود بر عهده آن‌ها خواهد بود.

اوبر ادعا می‌کند این سرویس در عرض 30 دقیقه مسافرین را بین مسیرهای یاد شده جابجا کرده و در مقایسه با تردد زمینی، تا یک ساعت (بسته به وضعیت ترافیک) در زمان مسافرین صرفه‌جویی خواهد نمود.

سرویس اوبر کاپتر از 9 جولای (18 تیرماه) راه‌اندازی خواهد شد. این سرویس برای هر شخص بین 200 الی 225 دلار هزینه در بر دارد که تقریباً سه برابر سرویس عادی اوبر یا نمونه‌های مشابه دیگر است. رزرو اوبر کاپتر به صورت لحظه‌ای و یا تا پنج روز قبل امکان‌پذیر بوده و مسافرین خواهند توانست یک آیتم سبک مثل کیف‌دستی و یک ساک تا 18 کیلوگرم وزن همراه خود داشته باشند.

اوبر کاپتر تنها برای مشترکین پلاتینوم و دایموند عرضه شده؛ این دسته جزو مشترکین ثابت و پر استفاده اوبر محسوب می شوند. برخلاف تلاش‌های قبلی، به نظر می‌رسد این بار تصمیم اوبر در راه اندازی سرویس هوایی جدی‌تر باشد. شاید این سرویس دروازه‌ای برای ورود به دوران تاکسی‌های پرنده اوبر باز کند.

نظرات