دی ۲۸
مهرداد دهقان
دبیر خبر | ۱۰ آبان ۱۳۹۹

تأسیس یک مرکز سایبری در روسیه 

مقامات روسیه از برنامه‌های خود برای ایجاد یک مرکز سایبری در روسیه خبر دادند. 

به گزارش کارگروه امنیت سایبربان؛ معاون شورای امنیت فدراسیون روسیه به‌تازگی اعلام کرد در آینده یک مرکز چندبعدی سایبری در روسیه تأسیس خواهد شد.

دمیتری مدودِف در جلسه اجرای طرح‌های فدرال با بهره‌گیری از فناوری‌های هوش مصنوعی بیان داشت در این مرکز متخصصان امنیت اطلاعات به تمرینات سایبری خواهند پرداخت. 

مدودف اظهار داشت:

در نظر داریم در قالب طرح فدرال امنیت اطلاعات یک مرکز سایبری برای تمرینات متخصصان امنیت اطلاعات تأسیس کنیم که یک مدل ویژه و زیرساخت کامل خواهد بود. باید یک سیستم مطمئن برای حفاظت از شهروندان، کسب‌وکار و کشور در برابر انواع تهدیدات اطلاعاتی و کلاه‌برداری سایبری ساخته شود. در این میان هدف اصلی تولید گسترده محصولات و خدمات فناوری اطلاعات بومی است.

به گفته وی، در شرایط همه‌گیری کروناویروس دورنمای استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی کاملاً مشخص بوده و در حال حاضر محصولات بومی دیجیتال در مبارزه با شیوع کرونا کمک شایانی کرده‌اند. 

این مقام دولتی اعلام کرد هرسال توجه بیشتری به فناوری‌های هوش مصنوعی می‌شود و تهدیدهای بیشتری نیز برای امنیت کشور به وجود می‌آید. در چنین شرایطی نباید از توسعه چنین فناوری‌هایی کنار کشید، بلکه برعکس، می‌بایست با تلاش روزافزون و درک اساسی اهمیت آن‌ها اقدام به توسعه این فناوری‌ها کرد. 

منبع: سایبربان

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.