خرداد ۱۷
مهرداد دهقان
دبیر خبر | ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

بازداشت اعضای گروه هکری PentaGuard

سازمان‌های امنیتی اعضای گروه هکری «PentaGuard» را در رومانی بازداشت کردند.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ نشریه زددی‌نت نوشت سازمان‌های انتظامی رومانی به‌تازگی موفق شدند 4 عضو یک گروه هکری به نام پنتاگارد (PentaGuard) را بازداشت کنند. چهار عضو این گروه که اسامی آن‌ها فاش نشده است، در رومانی و مولداوی بازداشت شده‌اند.

سازمان مبارزه با تروریسم و جرائم سازمان‌یافته (DIICOT) رومانی اعلام کرده است اعضای این گروه با استفاده از تروجان‌های دسترسی از راه دور و باج افزارها و ابزارهای هک وب‌سایت‌ها و ابزارهای تزریق SQL اهداف موردنظر خود را موردتهاجم قرار داده است.

طبق گزارش سازمان مبارزه با تروریسم و سرویس خدمات مخفی رومانی (SRI) پنتاگارد که زمان پیدایش آن به سال 2000 برمی‌گردد با استفاده از باج‌افزارها بیمارستان‌های رومانی را هدف قرار داده است. 

این گروه در قالب حملات فیشینگ ایمیل‌هایی با موضوع کروناویروس و اعتراض به قرنطینه به کارکنان بیمارستان ارسال می‌کرده تا سیستم‌های آن‌ها را آلوده ساخته و با رمزگذاری فایل‌ها باج طلب کند. 

طبق گزارش شرکت امنیت سایبری «KELA»، پنتاگارد از سال 2000 فعالیت خود را با حمله به سازمان‌های دولتی و نظامی رومانی آغاز کرده است. 

طی سال‌های اخیر این گروه در فروم های هکری فعالیت گسترده‌ای داشته و از ماه ژانویه 2020 نیز آخرین حملات خود را انجام داده و در نهایت توسط سازمان‌های مجری قانون متوقف شده است. 

منبع: سایبربان

نظرات

5 + 2 =