بهمن ۰۱
دبیر خبر | ۵ اسفند ۱۳۹۷

انتقاد تند دادستان کل کشور از وزیر ارتباطات

دادستان کل کشور گفت: امروز فضای مجازی بستر ننگ‌آوری برای تحقق جرائم اخلاقی و مالی شده است، مردم گرفتار هستند، چه کسی مسئول است، خطاب من به شخص وزیر ارتباطات است و باید جوابگو باشد.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛  حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در همایش ملی پلیس، عدالت ترمیمی و پیشگیری از جرم با بیان اینکه اگر همه مدیران کشور عادل بودند، امروز آثار عدالت را در گوشه زندگی مردم می‌دیدیم، گفت:

کشور ما کم‌ظرفیت ندارد، چرا باید وضعیت اقتصادی به این‌گونه باشد، در کشور ما هر آنچه برای پیشرفت باید باشد را داریم اما چرا شاهد برخی نابسامانی‌ها هستیم، چون از مسیر عدالت الهی گاهی اوقات لغزش می‌کنیم و به مسیر دیگری می‌افتیم.

دادستان کل کشور ادامه داد:

در اینجا وظیفه دستگاه قضایی سنگین است و باید مجری عدالت باشد، وظیفه نیروی انتظامی بسیار سنگین است. وای به حال مدیری که سوءاستفاده می‌کند و باید روزی در پیشگاه خداوند جوابگو باشد، امروز نمی‌خواهم بگویم فساد همه‌گیر شده اما در نظام اسلامی این مقدار فساد بسیار زیاد است، مسئولان باید زمینه از بین بردن فساد را فراهم کنند.

دادستان کل کشور متذکر شد: در نظام اسلامی هرگز این مقدار جرم، گناه و فاسد و تخلف شایسته نیست، چهار صباحی مسئول هستیم و نباید غرق در خودپرستی‌ها و خود‌خواهی‌ها شویم.

منتظری افزود:

باید از روزی که خداوند ما را به محاکمه می‌کشد بترسیم که چرا زمینه گناه را فراهم کردیم، یکی از حرف‌ها و اعتراضات ما به مسئولان فرهنگی و سردمداران مدیریت فضای مجازی این است که چرا فضای مجازی باید آن‌قدر رها باشد که شاهد این‌قدر جرم و گناه باشیم.

وی خاطرنشان کرد:

بنابر آمار ده‌ ماهه واصله، کلاهبردای‌های رایانه‌ای با 300 درصد رشد، بیشترین جرم رایانه‌ای را در کشور رقم می‌زند، این آمار هشدار به مسئولان است، چه کسی مسئول این موارد است، برخی مسئولانی که مدیریت فضای مجازی را در اختیار دارند، در اجرای دستور صریح و مؤکد رهبری مقابله می‌کنند؛ مقام معظم رهبری در چه زمانی بحث شبکه ملی فضای مجازی را مطرح کردند، چه کسی مسئول پاک‌سازی این فضا است، قائل به بستن این فضا نیستیم اما بحث سر این است که این فضا را باید از آلودگی‌ها پاک کرد.

منتظری یادآور شد:

امروز فضای مجازی بستر ننگ‌آوری برای تحقق جرائم اخلاقی و مالی شده است، مردم گرفتار هستند، چه کسی مسئول است، خطاب من به شخص وزیر ارتباطات است و باید جوابگو باشد که برای پاک‌سازی فضای مجازی همکاری نکرده‌اند و مصوبات را اجرا نمی‌کنند، با الفاظ بازی کردن هیچ‌گاه کارگذار نخواهد شد، ما تلاش می‌کنیم اما جور دیگری عمل کرده و در مقابل فرمایش دستور اکید رهبری مقابله می‌کنند.

وی بابیان اینکه دستگاه قضایی از کثرت پرونده در حال فَشل شدن است، گفت که تا چه میزان باید قاضی زیاد کنیم، بنده هرکجا می‌روم، می‌بینم فریاد همه از افزایش پرونده بلند است، این افزایش پرونده، کار را از لحاظ کیفیت کاهش می‌دهد و باید برای کاهش جرائم و تشکیل پرونده تلاش کنیم که نیروی انتظامی یکی از عواملی است که می‌تواند این برنامه را اجرا کند، باید افرادی را برای صلح و سازش در کلانتری‌ها تربیت کنیم، پیشنهاد دارم که در نیروی انتظامی اگر افسری برای بیشتر شدن صلح و سازش‌کار انجام داد، مورد تشویق قرار گیرد البته نه اینکه آمار سازی کنیم.

نظرات

2 + 0 =