اسفند ۰۲
دبیر خبر | ۹ فروردین ۱۳۹۸

امنیت سایبری کویت در رتبه 67 جهان و ششم اعراب

اقدامات امنیت سایبری کویت در سال‌های اخیر، سبب ارتقاء رتبه این کشور در دنیا شده است.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ کویت یکی از کشورهایی است که در سال‌های اخیر، سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای در زمینه امنیت سایبری و توسعه زیرساخت‌های دیجیتال خود کرده است و همین موضوع، سبب ارتقاء این کشور در رده‌بندی‌های امنیتی شده است.

کویت توانسته است از بین 175 کشور، رتبه 67 جهان را به خود اختصاص دهد و در میان کشورهای عربی نیز، دارای جایگاه ششم شود. در این بین، عربستان سعودی رتبه نخست کشورهای عربی و 13 جهان را دارا می‌باشد. عربستان سعودی نیز در سال‌های اخیر، با هزینه‌‌های میلیارد دلاری، امنیت سایبری خود را به‌صورت کامل به آمریکایی‌ها واگذار کرده است و همین موضوع، سبب ارتقاء جایگاه سعودی‌ها در رده‌بندی امن‌ترین کشورهای جهان از لحاظ سایبری شده است.

در این بین، عمان توانسته است رتبه دوم کشورهای عربی و 16 جهان را در دست بگیرد و به کشوری سرشناس در بین اعراب، در زمینه امنیت سایبری تبدیل شود.

نکته قابل تأمل در این بین، گزارش‌های متعددی است که در زمینه حملات سایبری ایران به کشورهای عربی، خصوصاً عربستان سعودی منتشر می‌شود و جمهوری اسلامی ایران از جانب کشورهای هم‌پیمان ایالات‌متحده، به حمله سازمان‌یافته سایبری به این کشورها متهم می‌شود. ازاین‌رو و با توجه به رتبه‌بندی اعلام‌شده، به نظر می‌رسد اتهامات علیه ایران و اعلام این رتبه‌ها، با یکدیگر همخوانی ندارند.

نظرات

6 + 3 =