آبان ۰۱
جواد محمدی
دبیر خبر | ۲ مهر ۱۳۹۹

اتهام سایبری یک مؤسسه آمریکایی علیه چین

مؤسسه آمریکایی (CASI) مدعی شد، چین در سال 2017 ارتباطات ماهواره‌ای هند را هدف حمله سایبری قرار داده است.

به گزارش کارگروه حملات سایبری سایبربان؛ مؤسسه آمریکایی (CASI) که مسئول بررسی تحرکات هوافضای چین است، مدعی شد کشور چین بین سال‌های 2007 تا 2018 چندین حمله سایبری انجام داده که ازجمله آن‌ها می‌توان حمله رایانه‌ای به ارتباطات ماهواره‌ای هند در سال 2017 را نام برد.

سازمان تحقیقات فضایی هند هم ضمن تأیید این حملات، مدعی شد هکرها نتوانستند هیچ‌یک از سامانه‌ها را هک کنند.

در این گزارش ادعاشده، چین فن‌آوری‌های ضد فضایی دارد که می‌تواند سامانه‌های فضایی موجود در مدار ژئوسنکرون را به خطر بی اندازد. همچنین ارتش آزادی‌بخش خلق چین به دنبال توسعه فن‌آوری‌هایی است که بتواند ظرفیت‌های بینایی و شنوایی دشمنان خود را از بین ببرد.

مقامات آمریکایی در ادامه این گزارش مدعی شدند، چین در پایگاه‌های زمینی خود قابلیت‌هایی دارد که می‌تواند با ایجاد اختلال و سرقت سامانه ماهواره‌ها ازجمله فضاپیماها، کنترل آن‌ها را به دست گیرد.

همه این گزارش‌ها در حالی منتشر می‌شود که هند و چین بر سر خط کنترل واقعی (Line of Actual Control) به یک بن‌بست رسیده‌اند.

شبکه خبری ANI پیشتر گفته بود، مقامات امنیتی هند می‌خواهند چهار تا شش ماهواره اختصاصی داشته باشند تا از نزدیک مراقب فعالیت‌های چین در طول خط کنترل واقعی باشند. این شبکه خبری همچنین اعلام کرده بود، مقامات امنیتی هند بارها خواهان حسگرها و دوربین‌هایی با وضوح‌بالا شده‌اند.
 

منبع: سایبربان

نظرات