تیر ۲۴
دبیر خبر | ۲۴ دی ۱۳۹۷

250 آسیب پذیری در سامانه های پنتاگون

کارشناسان خبر از آسیب پذیری های گسترده در سامانه های پنتاگون می دهند.

به گزارش کارگروه امنیت سایبربان؛ وزارت دفاع ایالات‌ متحده طی گزارشی اعلام کرد که بیش از 250 آسیب‌پذیری در سامانه‌های پنتاگون وجود دارد که این مرکز را بیشتر از هر زمان دیگری در معرض خطر قرار می‌دهد.

چندی پیش در اخبار شاهد بودیم که به آسیب‌پذیری‌های این مرکز اشاره شده بود اما ظاهراً مسئولان مربوط قصد برطرف کردن آن‌ها را ندارند.

بر اساس گزارش دفتر حسابرسی دولتی آمریکا موسوم به گائو، تنها یک ساعت کافی است تا یک هکر وارد سامانه دفاعی پنتاگون شود و یک روز کافی است تا کنترل آن را در اختیار بگیرد.

بر اساس این گزارش، پنتاگون به دلیل عدم توجه به حملات سایبری به سامانه‌های دفاعی، بدون تردید مالک یک نسل کامل سامانه‌هایی است که بدون در نظر گرفتن امنیت اطلاعاتی لازم ایجاد شده‌اند و این وضع‏، نیرو‌های امنیتی آمریکا را در معرض پیامد‌های بالقوه ویرانگر قرار می‌دهد.

دانیل واگنر، متخصص آمریکایی که در زمینه بررسی حملات سایبری فعال بوده و نویسنده کتابی با عنوان «تهدید مجازی، جنگ سایبری قرن بیست و یکم» است، اعلام کرد:

گائو از سال ۱۹۹۷ امنیت سایبری را در اولویت‌های خود قرار داده است. از آن زمان، گزارش‌های این سازمان، بیش از پیش هشداردهنده بوده اند. این که پنتاگون، آن‌ها را آسیب‌پذیر تلقی نکرده و در این زمینه درنگ نموده، بسیار تعجب‌برانگیز است.

طبق بررسی و اظهارنظر کارشناسان، این آسیب‌پذیری‌ها، راه را برای نفوذگران و هکرها هموار می‌سازد و این موضوع، بسیار نگران‌کننده است.

نظرات