فروردین ۱۷
دبیر خبر | ۲ فروردین ۱۳۹۹

کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل I/O حتی آنلاین هم برگزار نمی‌شود

شرکت گوگل در اقدامی به‌منظور جلوگیری از شیوع کرونا و محافظت از سلامتی شرکت‌کنندگان کنفرانس توسعه‌دهندگان خود موسوم به گوگل I/O، تصمیم به عدم برگزاری این رویداد گرفت.

به گزارش کارگروه  بین الملل سایبربان ؛ ازآنجایی‌که این کنفرانس، تنها یک‌بار در سال برگزار می‌شود همگان منتظر زمان جدید برگزاری آن در اواخر سال و یا حتی برگزاری آنلاین آن بودند. اقدامی را که چند روز پیش از سوی مسئولان برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی شاهد بودیم و اعلام شد که این کنفرانس در ماه اگوست و در طی سه روز برپا خواهد شد.

اما ساعاتی پیش شرکت گوگل، آب پاکی را روی دست توسعه‌دهندگان و علاقه‌مندان به رویداد گوگل I/O ریخت و رسماً اعلام کرد که در سال 2020 خبری از برگزاری این کنفرانس، چه به‌صورت فیزیکی و چه آنلاین، نخواهد بود.

طبق گفته گوگل، این شرکت همچنان به عرضه به‌روزرسانی‌های اندروید خود طبق روال همیشگی ادامه خواهد داد و از طریق بلاک‌ها و فروم‌ها با توسعه‌دهندگان در ارتباط خواهد بود. ویروس کووید-19 در طی دو هفته اخیر به‌طور گسترده در جهان شیوع یافت و بسیاری از حوزه را به خود درگیر کرد.

عرصه فناوری نیز که از همان روزهای نخست، سایه این ویروس را روی سرخود می‌دید، به‌شدت تحت تأثیر آن قرار گرفت و نه‌تنها تولید و فروش دستگاه‌های هوشمند، تمامی رویدادهای بزرگ این صنعت لغو و یا به زمان دیگری موکول شد.

نظرات

1 + 1 =