مهر ۰۸
دبیر خبر | ۲۸ مرداد ۱۳۹۹

کلاه‌برداری با هویت جعلی کاربران در وب تاریک

فروم‌های وب تاریک اقدام به کلاه‌برداری و جعل هویت کاربران می‌کنند. 

کارشناسان شرکت اینت‌سایت (IntSights) که اقدام به تحلیل رخدادهای سایبری می‌کند مدعی شدند اعضای فروم‌های هکری روس در وب تاریک هویت شهروندان ایالات‌متحده آمریکا را سرقت کرده و سعی می‌کنند از طریق آن‌ها بابت بیکاری کمک‌هزینه دریافت کنند. این شرکت مدعی شد مجرمان سایبری آمریکایی، اروپایی و نیجریه‌ای نیز دست به چنین عملیاتی می‌زنند. 

بنابرادعای ایتی ماور (Etay Maor)، افسر ارشد امنیت اطلاعات اینت سایت، مهاجمان با بهره‌گیری از هویت واقعی یا جعلی شهروندان و یا ترکیب این دو و همچنین از طرف مدیران عامل سازمان‌های بزرگ جهت دریافت کمک‌هزینه بیکاری درخواست ارائه می‌دهند. زمانی که پولی به کارت‌های بدهی آن‌ها واریز می‌شود، بلافاصله به بیت کوین تبدیل می‌کنند و یا به یک حساب خارجی انتقال می‌دهند.

به گفته وی، کاربران فروم‌های وب تاریک حتی برای کلاه‌برداری‌های خود کارکنان زن و مرد استخدام کرده و با بهره‌گیری از هویت‌های مسروقه اقدام به مهندسی اجتماعی می‌کنند. 

ایتی ماور مدعی است مهاجمان از طریق این نوع کلاه‌برداری در ایالت واشینگتن 576 میلیون دلار پول‌شویی کرده‌اند. ایالت کلرادو نیز با حجم عظیمی از درخواست‌‌های کمک‌هزینه مواجه شده است. 

نظرات