بهمن ۰۴
دبیر خبر | ۳ آبان ۱۳۹۹

کالسکه ای که با ربات حرکت می کند

ویدئویی که طراح و یک شخصیت تلویزیونی آمریکایی را در حال حمل یک کالسکه با ربات نشان می‌دهد مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان، بیشتر افراد ریکشا یا کالسکه‌های معمولی را دیده اند، وسیله نقلیه کوچکی که معمولا در خیابان‌های کشور‌های جنوب شرق آسیا مانند هند مورد استفاده قرار می‌گیرد.
اما این کالسکه، کالسکه‌ای است که هرگز نظیر آن را ندیده اید. ریکشایی که با یک ربات کار می‌کند. در ویدئویی که به تازگی منتشر شده است یک ریکشا را در حالی که با کمک ربات حرکت می‌کند نشان می‌دهد.
در این فیلم «آدام سویج»، شخصیت تلویزیونی آمریکایی و طراح جلوه‌های ویژه یک سگ ربات را برای کشیدن کالسمه مسافرتی سه چرخ آزمایش می‌کند. با اینکه تاریخ تهیه این ویدئو به ماه فوریه برمی گردد، اما انتشار دوباره آن مورد توجه کاربران تویئتر قرار گرفته است. این ویدئو در تاریخ ۱۹ اکتبر توسط «سوپریا ساهو»، یک فعال شبکه‌های اجتماعی هندوستانی در توئیتر منتشر شد.
در این ویدئو مشاهده می‌شود که آدم سویج از یک کالسکه بالا رفته و لحظاتی از سگ ربات خود می‌خواهد که شروع به حرکت کند. نام این این ربات «اسپات» است که توسط شرکت آمریکایی مهندسی و طراحی رباتیک بوستون داینامیک ساخته شده است. بنا به گزارش The Verge این ربات در ماه فوریه به آقای آدام سویج کرایه داده شد. او از این ربات در حمل ریکشایی که خودش در خانه طراحی و ساخته بود استفاده کرد. در ادامه می‌توانید این ویدئوی جالب را تماشا کنید.
 

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.