تیر ۲۰
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۵ فروردین ۱۳۹۹

پیشنهاد وزارت داخلی اسرائیل برای مقابله با ویروس کرونا

وزارت داخلی رژیم صهیونیستی، برای مقابله با ویروس کرونا پیشنهاد داد که مدت زمان تنظیم شده در طول روز برای فصل زمستان ادامه یابد.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ سازمان‌های اسرائیلی با پیشنهاد وزارت داخلی مبنی بر طولانی کردن مدت زمان تنظیم شده برای فصل زمستان در طول روز با هدف مقابله با ویروس کرونا به شدت مخالفت کردند.

آریه دِری (Aryeh Deri)، وزیر داخلی رژیم صهیونیستی چندی پیش اعلام کرد که قرار است مدت زمان تنظیم شده در طول روز برای فصل زمستان – به عنوان یک زمان استاندارد – به دلیل شیوع ویروس کرونا و با هدف اتلاف کمتر وقت عموم مردم خارج از خانه تمدید شود. وی روز گذشته در جلسه‌ای به شدت روی این پیشنهاد پافشاری کرد.

در این جلسه اِیتان بن‌داوود (Eytan Ben-David)، مشاور امنیت ملی به همراه نمایندگانی از ارتش اسرائیل، وزارت‌خانه‌های دارایی، ارتباطات، دادگستری، سازمان دولتی فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) و دیگر سازمان‌های مرتبط با فناوری‌های سایبری حضور داشتند.

وزارت داخلی گفت که تصمیم دارد با بررسی پیشنهادات سازمان‌های دیگر، در زمان روزانه مردم از این هفته صرفه‌جویی کند. سازمان دولتی فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از اولین ارگان‌هایی بود که با این اقدام مخالفت کرد زیرا نمی‌توان قبل از تغییر ساعت سیستم‌های عامل کامپیوترها یا گوشی‌های هوشمند را به‌روزرسانی کرد.

آویچای ماندِلبلیت (Avichai Mandelblit)، دادستان کل، درخواست وزارت کشور مبنی بر ادامه زمان روزانه فصل سرما به دلیل شیوع ویروس کرونا را تأیید کرد. دِری ظاهراً با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، یاکوف لیتزمَن (Yaakov Litzman)، وزیر بهداشت و نفتالی بِنِت (Naftali Bennett)، وزیر دفاع اسرائیل در مورد پیشنهاد خود مبنی بر به تعویق افتادن افزایش یک ساعت به ساعات روز صحبت کرده است.

وزیر داخلی رژیم صهیونیستی اظهار داشت :

«چند روز پیش، من پیشنهاد کردم تا افزایش یک ساعت به ساعات روز برای جلوگیری از تردد کودکان و بزرگسالان خارج از خانه و کاهش استفاده از مکان‌های عمومی به تعویق بیفتد. من در این‌باره با نخست وزیر مشورت و در اصل توافق وی را دریافت کردم.»

تا صبح روز یکشنبه این هفته تعداد مبتلایان به کروناویروس در اراضی اشغالی 1238 نفر بود که از این میان 24 نفر وضعیت حاد دارند.

منبع: سایبربان

نظرات