بهمن ۰۱
دبیر خبر | ۲ فروردین ۱۳۹۸

پرفروش‌ترین کنسول بازی آمریکا

نینتندو سوئیچ پرفروش‌ترین کنسول گیمینگ دو ماه اخیر آمریکا شد.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ کنسول نینتندو سوئیچ از زمان عرضه خود فروش بسیار موفقی را پشت سر گذاشته است و طرفداران بسیاری در بین گیمرها پیدا کرده است. به تازگی گروه NPD گزارشی منتشر کرده است که بر اساس آن کنسول نینتندو سوئیچ در دو ماه اخیر پرورش‌ترین کنسول کشور آمریکا بوده است.

در ماه فوریه شاهد عرضه بازی‌های بسیاری از جمله Far Cry: New Dawn ،Anthem ،Jump Force ،Metro Exodus و Crackdown 3 برای کنسول‌های ایکس باکs وان و پلی‌استیشن 4 بودیم. تحلیلگران بازار پیش‌بینی کرده بودند که عرضه این بازی‌ها باعث افزایش چشم‌گیر فروش کنسول‌های نسل هشتمی ایکس باکس وان و پلی‌استیشن 4 خواهد؛ اما این پیش‌بینی تحقق نیافت. کنسول نینتندو سوئیچ درحالی‌که هیچ بازی قابل‌توجهی در ماه‌های اخیر برای آن عرضه نشده بود، موفق شد تا مقام پرفروش‌ترین کنسول ماه فوریه سال 2019 را به خود اختصاص دهد.

البته موفقیت‌های شرکت نینتندو به اینجا ختم نشده است و این شرکت در تاریخ 9 تیر 97 به فروش 20 میلیونی دست پیدا کند که این ارقام یک موفقیت بزرگ برای شرکت نینتندو به شمار می‌رود؛ اما در مجموع فروش کنسول نینتندو سوئیچ نسبت به سال گذشته 12 درصد کاهش داشته است. البته باید در نظر داشت که به‌احتمال بسیار زیاد در سال 2019 کنسول‌های جدید ایکس باکس و پلی‌استیشن معرفی خواهند شد و پایان نسل هشتم کنسول‌های گیمینگ این دو شرکت نزدیک می‌شویم، به همین دلیل فروش بهتر نینتندو سوئیچ نسبت به این دو کنسول کاملاً طبیعی است، زیرا تعداد زیادی از کاربران پول خود را برای کنسول‌های نسل بعد ذخیره کرده‌اند.

اگر نگاهی به لیست پرفروش‌ترین بازی‌ها بیندازیم، شاهد حضور بازی Anthem در صدر جدول خواهیم بود؛ همچنین دو بازی Jump Force و Kingdom Hearts 3 به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کرده‌اند. متأسفانه برخلاف انتظار مایکروسافت، بازی Crackdown 3 به‌هیچ‌وجه فروش خوبی را تجربه نکرده و حتی در بین 20 عنوان پرفروش ماه گذشته هم حضور نداشته است.

 

نظرات

13 + 5 =