مهر ۰۹
دبیر خبر | ۲۴ خرداد ۱۳۹۹

ویژگی جدید توییتر برای بازنشر مقالات

توییتر ویژگی جدیدی را به‌صورت آزمایشی به پلتفرم خود اضافه کرده است که کاربران در آن باید قبل از بازنشر یک مقاله، آن را مطالعه کنند.

به گزارش کارگروه شبکه های اجتماعی سایبربان ، برخی افراد بدون خواندن یک گزارش یا مقاله آن را در توییتر منتشر می‌کنند و در همین راستا شبکه اجتماعی مذکور تصمیم دارد این روند را متوقف کند. توییتر مشغول آزمایش ویژگی جدیدی است که به کاربرانی که قصد بازنشر توئیتی حاوی یک مقاله بدون خواندن آن رادارند، یادآوری می‌کند تا مقاله را بررسی کنند.

این پلتفرم اجتماعی بیانیه‌ای را در توییتر منتشر کرده است: ما مشغول آزمایش قابلیت جدیدی در اندروید هستیم، هنگامی‌که کاربر مقاله را بازنشر می‌کند که آن را در توییتر باز نکرده باشد، از او می‌خواهیم نخست آن را باز کند. به اشتراک گذاشتن یک مقاله ممکن است بحث‌های زیادی را به وجود بیاورد، بنابراین بهتر است قبل از انتشار آن را بخوانید.

طی ماه‌های گذشته توییتر به دلیل انتشار گسترده اخبار جعلی در پلتفرم خود موردانتقاد قرار گرفت اما اکنون روشی سختگیرانه تر درباره راستی آزمایی توئیت ها و محتوای دیگری که در پلتفرم منتشر می‌شود، در پیش‌گرفته است.

از سوی دیگر خبر آزمایش ویژگی توییتر در روزی منتشر شد که اتحادیه اروپا اعلام کرد از این پلتفرم اجتماعی، فیس بوک و گوگل می‌خواهد گزارش‌هایی ماهانه درباره مقابله با اخبار جعلی ارائه کنند.

منبع: کلیک

نظرات