آبان ۰۸
دبیر خبر | ۱۳ شهریور ۱۳۹۸

هوشمند سازی جامعه دانشگاهی چین

یکی از دانشگاه‌های چین در حال بروزرسانی سامانه‌های خود است تا به طور کامل از 5 جی و هوش مصنوعی پشتیبانی کند.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ یکی از دانشگاه‌های چین محیط خود را ارتقا داده و هم‌اکنون از 5 جی و هوش مصنوعی پشتیبانی می‌کند. این دانشگاه هم‌اکنون به محلی هوشمند، ایمن و مجهز به فناوری‌های پیشرو تبدیل شده است. این تغییر توسط شرکت نینگبو (Ningbo)، یکی از زیرشاخه‌های چاینا موبایل (China Mobile) و بر پایه قراردادی میان آن و دانشگاه ژجیانگ وانلی صورت گرفته است.

دانشجوهای دانشگاه مذکور از این پس می‌توانند از مزایایی مانند سامانه‌های امنیتی هوشمند در خوابگاه و محیط آموزشی بهره ببرند. درها بروز شده و از قفل‌های بی‌سیم الکتریکی بهره می‌برند. بنابراین تنها دانشجویان و کارمندان از طریق اسکن صورت توسط یک هوش مصنوعی می‌توانند به محیط وارد گردند.

تا پیش از این دانشگاه مذکور تنها در مناطقی خاص از محوطه‌ی خود از 5 جی پشتیبانی می‌کرد؛ اما پس از تکمیل طرح، به عنوان اولین مرکز آموزشی با پوشش 5 جی و هوش مصنوعی در جهان شناخته شد.

نینگبو تنها به هوشمند سازی درها و اسکن چهره اکتفا نکرده و در حال بهینه‌سازی کلاس‌ها و آزمایشگاه‌ها به منظور هوشمند سازی آن‌ها است. برای مثال دانشگاه ژجیانگ وانلی قصد دارد از واقعیت مجازی بستر 5 جی به منظور بهبود کیفیت آموزشی استفاده کند. این مسئله شامل وسایل آموزشی هوش مصنوعی، کلاس‌های هولوگرافی و موارد دیگر می‌شود. همچنین آزمایشگاهی به منظور گسترش و آموزش فناوری‌های مبتنی بر 5 جی نیز تأسیس خواهد شد.

منبع:

نظرات