مهر ۰۹
آرش پایدار
دبیر خبر | ۱۳ مرداد ۱۳۹۹

همگانی شدن 5G در استرالیا

شرکت مخابراتی Telstra نسل پنجم ارتباطات را در استرالیا همگانی می کند.

به گزارش کارگروه فناوری و اطلاعات سایبربان، Andy Pennمدیرعامل شرکت مخابراتیTelstra روز دوشنبه اعلام کرد:

« شبکه ارتباطی شرکت ما تا ژوئن ۲۰۲۱  ،هفتاد و پنج درصد جمعیت استرالیا را مجهز به نسل پنجم ارتباطات خواهد کرد.»

Penn گفت:

«شبکه 5G ما  قبل از این هدف گذاری هم یک سوم جمعیت کشور را پوشش می داد»

شبکه 5G این شرکت هم اکنون مورد استفاده  بیش از ۱۰میلیون استرالیایی در ۵۳ منطقه شهری از این کشور می باشد.
مدیرعامل شرکت Telstraاین هدف گذاری را به اقدامات شرکت در مواجهه با کرونا  ارتباط داد . گفتنی است این اقدامات ، که شامل بهبود ابزار و زیرساخت شرکت بود، سرمایه ای به میزان ۵۰۰میلیون دلار استرالیا را وارد تقویم مالی شرکت در دهه دوم ۲۰۲۰کرد.
شرکت Telstra در ماه مارس اعلام کرد:

«این سرمایه در جهت بالابردن ظرفیت شبکه شرکت ، استفاده از نسل پنجم ارتباطات و تزریق سرمایه به چرخه اقتصاد مورد استفاده قرار گرفت.»

Pennافزود:

«بیش از ۲۱۰۰۰۰سرویس فایو جی  به شبکه Telstra متصل هستند.»

Pennبه انتقادات در مورد ساختار جدید برنامه های شرکت نیز پاسخ داد. در این برنامه، شرکت با وجود کاهش هزینه های مربوط به شبکه 5G ، قیمت خدمات اولیه خود را به مقدار قابل توجهی (حداقل۵ دلار استرالیا در ماه) افزایش داد. 
او روز دوشنبه گفت:

شبکه ارتباطات ما تا آخر سپتامبر، مشتریان واجد شرایط را دعوت به استفاده از برنامه و طرح های جدید شرکت، می کند . و در صورت موافقت مشتریان، ۱۲ماه اعتبار رایگان به آن ها هدیه می دهد که خود می تواند ما بالتفاوت هزینه مربوط به برنامه های اولیه و جدید شرکت باشد.

وی افزود:

«این شرکت برخلاف بسیاری از رقبای خود از استراتژی lock-in یا همان محدود کردن انتخاب مشتریان در خرید محصول استفاده نمی کند و هزینه های مازاد بر خدمات ارائه شده را نیز در نظر نمی گیرد. به زبان ساده تر شرکت Telstra با قیمتی مشابه، میزان دیتای بیشتری  را نسبت به رقبای خود ارائه می دهد»
 

منبع: سایبربان

نظرات