دی ۲۸
آرش پایدار
دبیر خبر | ۲۴ دی ۱۳۹۹

همکاری شرکت چینی Baidu با شرکت Geely برای ساخت خودروهای هوشمند

بایدو فناوری خودروهای هوشمند را ارائه می‌دهد و جیلی خودروهای الکتریکی را طراحی و تولید می‌کند.

به گزارش کارگروه فناوری سایبربان؛ شرکت بایدو تاکنون به توسعه‌ی فناوری وسایل نقلیه‌ی خودران می‌پرداخت اما اکنون برای تولید ماشین‌های الکتریکی برنامه‌ریزی می‌کند ازاین‌رو با شرکت جیلی، سازنده‌ی اتومبیلی که شرکت‌های Volvo و Polestar را در اختیار دارد شروع به همکاری می‌کند.

ایده همکاری این شرکت‌ها این‌گونه است که جیلی خودروهای الکتریکی را طراحی و تولید می‌کند و شرکت بایدو که در چین معادل گوگل است، ارائه‌ی فناوری‌های موردنیاز را بر عهده دارد.

مدیرعامل بایدو، روبین لی (Robin Li) در بیانیه‌ای اعلام کرد

چین به بزرگ‌ترین بازار خودروهای الکتریکی تبدیل‌شده، پس طبیعی است که مشتریان خودروهای الکتریکی انتظار داشته باشند نسل بعدی این خودروها هوشمندتر عمل کنند.

بازار خودروهای الکتریکی در چین هرروز شلوغ‌تر می‌شود که بخشی از این پیشرفت‌ها به لطف کمک‌های مالی دولت و همچنین گسترش سریع زیرساخت‌های شارژ و جایگزینی محصولات بوده است. پس از شرکت‌هایی مانند تسلا و شرکت‌های داخلی Nio، Xpeng Motors و ...، سایر شرکت‌های فناوری همچون Foxconn (با Bayton) و علی‌بابا در حال ورود به این بازار هستند. در نوامبر سال 2020 شرکت تسلا حدود 20 هزار خودروی الکتریکی به این کشور تحویل داد که این نرخ در حدود یک ماه تقریباً 80% افزایش پیداکرده است.

بااین‌حال شرکت بایدو در تلاش است تجارت خود را فراتر از جستجو و تبلیغات ببرد. این شرکت از سال 2017 روی فناوری وسایل نقلیه‌ی خودران کار می‌کند. شرکت بایدو در سال 2018 با شرکت Volvo که صاحب آن جیلی است، برای تولید ماشین‌های خودران شروع به همکاری کرد. در آن زمان هدف از این همکاری دستیابی به سطح 4 بود، اگرچه هنوز هم برای رسیدن به این هدف چند سال زمان نیاز دارند. بااین‌وجود فناوری بایدو اخیراً برای آزمایش جاده‌ای بدون راننده در پکن مورد تأیید قرار گرفت.

منبع: سایبربان

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.