تیر ۲۴
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۱۵ اسفند ۱۳۹۸

همکاری بیشتر نظامی اسرائیل با ارتش نیجریه

سفیر رژیم صهیونیستی در نیجریه در تماسی تلفنی با رئیس ستاد ارتش نیجریه از تمایل دولت اسرائیل برای همکاری بیشتر با نیجریه خبر داد.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ شیمون بن شوشان (Shimon Ben-Shoshan)، سفیر رژیم صهیونیستی در نیجریه در تماسی تلفنی با توکور بوراتای (Tukur Buratai)، رئیس ستاد ارتش نیجریه از تمایل دولت اسرائیل برای افزایش همکاری با نیجریه در مبارزه با تروریسم سخن گفت.

بن شوشان مدعی شد که هر 2 دولت در 60 سال گذشته روابط دیپلماتیک خود را حفظ کرده‌اند، همه چیز برای همکاری 2جانبه خوب پیشرفته است و اسرائیل 73 سالگی خود را در سال 2020 جشن خواهد گرفت.

وی اظهار داشت :

«ما مایل به همکاری در هر زمینه‌ای هستیم. همانطور که می‌دانید، همکاری خوبی در دولت قبلی برای جنگ با تروریست‌های بوکوحرام وجود داشت؛ من به شما در مورد درست بودن این کار اطمینان می‌دهم.»

این مقام اسرائیلی از ارتش نیجریه به‌خاطر تلاش‌های خود در جهت رفع چالش‌های امنیتی قدردانی کرد. وی با بیان اینکه اسرائیل طی سالیان متمادی درگیر جنگ‌های زیادی بوده مدعی شد که این دولت به دنبال دستیابی به صلح با تمام همسایگانش است؛ و در حال حاضر معاهده صلح با مصر و اردن دارد و اسرائیلی‌ها امیدوار هستند که با دیگر کشورها به‌خصوص فلسطینی‌ها صلح برقرار کنند.

سفیر رژیم صهیونیستی در نیجریه اعلام کرد :

«یهودیان 3 بار در روز دعا می‌کنند و خواهان صلح هستند؛ من فکر می‌کنم حل این مشکل بدون استفاده از زور بهترین راه برای نجات جان افراد باشد.»

بن شوشان ضمن ابراز تمایل کارمندان ارشد دولت اسرائیل برای بازدید از نیجریه در طول سال گفت که هیچ مقام ارشد دولتی در مدت زمان طولانی بازدید رسمی نداشته است. وی همچنین از علاقه رژیم صهیونیستی برای بازدید محمدو بوهاری (Muhammadu Buhari)، رئیس جمهور نیجریه از اراضی اشغالی خبر داد.

بوراتای نیز در پاسخ روابط دیرینه و طولانی مدت اسرائیل و نیجریه را ستود و از سفیر رژیم صهیونیستی برای هویت دادن به ارتش نیجریه و قدردانی از تلاش‌های امنیتی ارتش در این کشور تشکر کرد.

وی افزود :

«همانطور که می‌دانید، مسئله امنیت نه تنها به منابع و نیروهای داخلی نیاز دارد، بلکه ما از نظر آموزشی و اطلاعاتی از حمایت‌های خارجی برخوردار هستیم. اسرائیل در حوزه فناوری اطلاعات و جنگ سایبری پیشرو است و من معتقدم اسرائیل از این حوزه‌ها برای پشتیبانی از نیروهای مسلح ما استفاده خواهد کرد. ما از شما و اینکه همیشه در کنار ما هستید، سپاس‌گزار هستیم.»

منبع: سایبربان

نظرات