آذر ۰۸
دانیال مشتاق
دبیر خبر | ۱ آذر ۱۳۹۹

نقص امنیتی یکی از اپلیکیشن‌ های پیام رسانی پر طرفدار

محققان امنیت سایبری، خبر از یک نقص امنیتی در برنامه پیام رسانی Go SMS pro دادند.

به گزارش کارگروه امنیت سایبربان؛ اپلیکیشن پیام رسانی Go SMS pro که بیش از ۱۰۰میلیون بار در گوگل پلی دانلود شده است، دارای یک نقص امنیتی بزرگ می باشد. 

نقص امنیتی موجود در  Go SMS pro این امکان را به افراد می دهد تا آن ها بتوانند به محتوای حساسی که شما با استفاده از این اپ ارسال کرده اید، دسترسی پیدا کنند.

سازنده این اپ، چند ماه پیش ،از نقض مذکور مطلع شد اما تاکنون هیچ اقدامی را برای رفع آن صورت نداده است. 
برخی محققان حوزه امنیت سایبری توانستند با بررسی تنها چند لینک، شماره تلفن افراد، عکس صفحه تراکنش های بانکی آنان، آدرس خانه، سو سابقه و برخی عکس های آنان را مشاهده کنند.
قضیه از این قرار است که Go SMS pro هر فایل رسانه ای که شما به اینترنت ارسال می کنید را آپلود می کند و آن فایل ها را به همراه URL، برای افراد قابل دسترسی می کند.

هنگامی که شما، رسانه ای مانند یک تصویر را از طریق Go SMS pro ارسال می کنید، این اپ، محتواها را بر روی سرورهای خود آپلود می کند، کد URL آن را می سازد و آن کد را به افراد ارسال می کند. 
در صورتی که آن فرد، اپلیکیشن مذکور را بر روی دستگاه خود داشته باشد، محتواها مستقیماً در قالب پیام به آن ها ارسال می شود.
در غیر این صورت این امکان وجود دارد تا این داده ها در اینترنت نیز قابل دسترسی باشد.

مشکل اصلی همان URL است. هیچ محدودیتی در مشاهده این لینک وجود ندارد و این بدین معناست که هر فردی می تواند این محتوا را مشاهده کند.
بدتر از مشکلات ذکر شده، عدم پاسخگویی سازندگان این برنامه می باشد. مشخص چه زمانی این آسیب پذیری ها از بین خواهد رفت. 
بنابراین کاربران این اپلیکیشن باید هشیار باشند.

 

منبع: سایبربان

نظرات