بهمن ۰۹
دبیر خبر | ۲ فروردین ۱۳۹۸

نسخه جدید آنتی‌ویروس ویندوز منتشر شد

مایکروسافت آنتی‌ویروس ویندوز دیفندر را برای سیستم‌عامل مک منتشر کرد.

به گزارش کارگروه امنیت سایبربان؛ در نتیجه، اسم این آنتی‌ویروس از ویندوز دیفندر به مایکروسافت دیفندر تغییر پیدا کرده است. در واقع مایکروسافت آنتی‌ویروس ATP جداگانه‌ای را برای سیستم‌عامل مک توسعه داده که قادر به شناسایی ویروس‌ها و محافظت از سیستم‌عامل با اسکن کردن آن است. به طور خلاصه، ATP مخفف تهدید پیشرفته مستمر (Advanced persistent threat) به روش‌های پیشرفته و مخفی برای به دست آوردن اطلاعات حساس امنیتی گفته می‌شود.

در حال حاضر یک نسخه محدود از این نرم‌افزار در اختیار عده‌ای قرار گرفته که در طراحی آن‌ المان‌های مشخصی از ویندوز و مک قابل مشاهده هستند. در ضمن، قرار است مایکروسافت از یک سیستم آپدیت خودکار در این نرم‌افزار استفاده کند تا برنامه همیشه به‌روز باقی بماند. در ضمن، مایکروسافت دیفندر روی سه نسخه اخیر سیستم‌عامل مک قابل اجرا خواهد بود.

ازآنجاکه ATP محدود به بخش کسب‌وکارها می‌شود، هنوز مشخص نیست که آیا مایکروسافت برنامه‌ای برای عرضه مایکروسافت دیفندر برای تمام کاربران سیستم‌عامل مک دارد یا خیر.

لازم به ذکر است که دیفندر در حال حاضر روی ویندوز ۱۰ در دسترس بوده و کاربران ویندوز به طور خودکار به قابلیت‌های این آنتی‌ویروس دسترسی دارند. همچنین شما می‌توانید برای تجربه نسخه محدود مایکروسافت دیفندر ATP روی مک به این آدرس مراجعه کنید.

طی سال‌های اخیر مایکروسافت همواره تلاش‌های زیادی را برای افزایش امنیت کاربران انجام داده است. در همین راستا، این کمپانی پیش‌ازاین هم برای مقابله با هکرها همکاری‌هایی را با اتحادیه اروپا انجام داد. در ضمن، مایکروسافت دیفندر تنها برنامه این کمپانی روی پلتفرم‌های اپل نیست و مدتی پیش هم به‌روزرسانی جدید آتلوک برای سیستم‌عامل iOS منتشر شده بود.

منبع:

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.