آذر ۱۵
دبیر خبر | ۱۳ شهریور ۱۳۹۹

نسخه اولیه دو سامانه امنیت شبکه در کشور، شروع به کارکردند

نسخه اولیه‌ی دو سامانه امنیت شبکه بومی “مدیریت متمرکز هویت‌های دیجیتال و احراز هویت امن” و “زیرساخت متمرکز نظارت و امنیت بر نقاط انتهایی شبکه” ، به‌صورت کاربردی توسط بعضی بانک‌ها مورداستفاده قرارگرفته‌اند.

عباس نژاد، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با اشاره به عرضه دو سامانه بومی “مدیریت متمرکز هویت‌های دیجیتال و احراز هویت امن” و “زیرساخت متمرکز نظارت و امنیت بر نقاط انتهایی شبکه”، گفت: این دو سامانه از تمامی قابلیت‌های موردنیاز کسب‌وکارهای داخلی برخوردارند و متناسب با نیاز سازمان‌ها طراحی و بهینه‌سازی می‌شوند.
وی بابیان اینکه سرویس زیرساختی و پایه اولیه موجود تنها قادر به ارائه خدمات معین و مشخصی هستند و امکان ایجاد تغییرات زیاد را ندارند، اظهار کرد: بر اساس همین نیاز، در این سامانه‌ها با به‌کارگیری ابزارهای تولید کد و برنامه‌های جانبی، علاوه بر ایجاد قابلیت‌های لازم، نیازمندی‌های مدیریت متعدد بومی همانند داشبوردهای نظارت بر امنیت و تهیه گزارش‌های خاص فراهم‌شده است.
عباس نژاد، بابیان این‌که نمونه مشابه و یا شناخته‌شده دیگری در این حوزه وجود ندارد، یادآور شد: تنها محصول و خدمت ثبت‌شده در این زمینه نمونه تولیدشده توسط این شرکت دانش‎بنیان است. در نمونه بومی سعی شده علاوه برافزایش چشمگیر کارآمدی، نقاط ضعف احتمالی در مقایسه با محصولات مشابه خارجی و مبتنی بر استانداردها برطرف شود.
بر اساس اعلام معاونت علمی ریاست‌جمهوری، وی از به‌کارگیری نسخه اولیه از محصولات و خدمات این شرکت در زیرساخت‌های حیاتی همچون بانک‌های کشور خبر داد و افزود: باتجربه‌هایی که از پروژه‌های اجرائی و با تکیه‌بر تحقیق، پژوهش و مطالعات به دست آوردیم، سامانه‌های اولیه به‌تدریج توسعه یافتند. نسخه‌های جدیدتر، کاربردی‌تر و متناسب با نیازهای روز جامعه فناوری ایران تهیه شدند و به زیرساخت‌های حیاتی کشور خدمت‌رسانی می‌کنند.
 

منبع: کلیک

نظرات