آذر ۱۰
دبیر خبر | ۱۰ شهریور ۱۳۹۹

معرفی کتاب: کتاب راهنمای شبکه های کامپیوتر و امنیت سایبری

این کتاب مجموعه ای جامع و مدرن از تحلیل ها و مشکلات مربوط به امنیت سایبری و شبکه‌ های کامپیوتر است

کتاب راهنمای شبکه های کامپیوتر و امنیت سایبری سال ۲۰۲۰توسط Bridge B.Gubta ،Gregorio Martino Perez،Dharma P. Agrawal و Deepak Gupta نوشته شد و در ۹۵۹صفحه توسط انتشارات اسپرینگر به چاپ رسید.

موضوعات و نکات مطرح شده در این کتاب بسیار قابل فهم، مفید و جذاب می باشد.
مطالعه این کتاب، بینشی عمیق و ارزشمند در مورد جنبه های مختلف امنیتی را به خوانندگان خود می دهد. آن ها همچنین می توانند با تازه ترین مطالعات و گرایشات در این حوزه آشنا شوند.

این کتاب راهنما ،اصول اساسی و بنیادین امنیت سایبری را با هدف آشنایی مخاطبین با چگونگی حفاظت از کامپیوتر در مقابل هکر ها و دشمنان، معرفی کرده است.

موضوع انتخاب شده برای این کتاب ،دربرگیرنده مفهوم ها، مدل ها و اصطلاحات فنی همراه با مثال های گوناگون در این زمینه می باشد که نشان دهنده جزییات فنی و اساسی این حوزه می باشد.
خواندن این کتاب مخاطبان آن را تشویق کند تا امنیت و مکانیزم دفاعی کامپیوتر خود را در برابر حملات احتمالی هکرها بهبود ببخشند.
استفاده بیشتر از کامپیوتر برای ذخیره سازی اطلاعات و داده های امنیتی مهم به معنای خطرات و تهدیدات گسترده تر می باشد. بنابراین اعمال محدودیت و محافظت های بیشتر برای امنیت کامپیوتر شما امری ضروری است و عدم توجه به این اقدامات می تواند زیان آور باشد.
این کتاب راهنما همچنین طرح کلی حوزه های تحقیقاتی جالب آینده را مشخص می کند که دیدگاه های کنونی در آن مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
 

منبع: سایبربان

نظرات