بهمن ۰۴
مهرداد دهقان
دبیر خبر | ۴ آذر ۱۳۹۹

مسئولیت اپراتورهای مخابراتی روسیه در حفظ ثبات اینترنت

مقامات روسیه به‌منظور حفظ امنیت و ثبات اینترنت مسئولیت‌هایی به اپراتورهای مخابراتی محول کردند. 

به گزارش کارگروه امنیت سایبربان؛ مقامات روسیه به‌منظور حفظ عملکرد یکپارچه، امن و پایدار اینترنت مسئولیت‌هایی به اپراتورهای مخابراتی محول کردند و با تصویب اصلاحاتی در مجموعه قوانین تخلفات اداری فدراسیون روسیه توسط پارلمان در صورت عدم اجرای قانون  90-ФЗ № جریمه‌هایی نیز برای آن‌ها تعیین کردند. 

 یکی از اهداف اصلی این قانون حفظ عملکرد با ثبات رونت در صورت رد دسترسی به سرورهای روت خارجی و اطلاعات مسیریابی است. برای حفظ ثبات اینترنت روسیه، اپراتورها می‌بایست اطلاعات فنی موردنیاز را جهت اتخاذ تدابیر عملیاتی در صورت بروز شرایط اضطراری در شبکه‌های مخابراتی به روسکام نادزور ارائه دهند. امتناع از ارائه اطلاعات از سوی یک اپراتور ممکن است شبکه را کاملاً در معرض تهدید قرار ‌دهد. 

هدف دیگر این قانون مانیتورینگ متمرکز و حفاظت شهروندان در برابر اطلاعات غیرمجاز و ممنوع در فدراسیون روسیه همچون آزار جنسی کودکان، تبلیغات مواد مخدر، خودکشی و محتوای افراطی است. 

بر اساس گزارش سازمان نظارت بر ارتباطات روسیه، در سال 2020 محتوای غیرمجاز در بیش از 24 هزار سایت آزار جنسی کودکان، 18 هزار سایت تبلیغات مواد مخدر، 21 هزار سایت تبلیغ خودکشی، 188 هزار سایت با محتوای افراطی از سوی این سازمان حذف‌شده‌اند. 

میزان جریمه‌ها در صورت عدم اجرای قانون بسته به تخلف صورت گرفته تا 1 میلیون روبل بوده و مجوز تا 90 روز ممکن است به تعلیق درآید. 

منبع: سایبربان

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.