تیر ۲۶
دبیر خبر | ۱۱ اسفند ۱۳۹۷

فیس‌بوک، توییتر و گوگل، نیازمند تلاش بیشتر

مقامات مسئول اتحادیه اروپا، معتقدند که تلاش شرکت‌های فیس‌بوک، توییتر و گوگل، برای مبارزه با انتشار اطلاعات غلط، کافی نیست.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ مقامات اتحادیه اروپا، طی بیانیه‌ای -که در هفته اخیر منتشر شد- اعلام کردند که اقدامات فیس‌بوک، توییتر و گوگل برای مبارزه با انتشار داده‌های غلط و جنگ اطلاعات، هنوز کافی نیست.

شرکت‌های یادشده، به عنوان بخشی از برنامه مبارزه خود با جنگ اطلاعات در رسانه‌های اجتماعی، به کارایی پیشنهاد داوطلبانه شان برای افزایش شفافیت، شناسایی و حذف حساب‌های کاربری جعلی، به منظور مقابله با آن مشکل، امیدوار بودند. این درحالی است که پس از گذشت حدود یک ماه از اجرای طرح نام برده، کمیسیون اروپا، اولین نسخه از گزارش پیشرفت ماهانه اجرای این پروژه را منتشر کرد.

دولتمردان اروپایی، در بخشی از بیانیه بالا، اعلام کردند:

ما نیاز به مشاهده تلاش بیشتری داریم. داده‌های ارائه شده ازسوی شرکت‌های شاخص در عرصه مبارزه با جنگ اطلاعات، مبین کارآمدی و توفیق طرح جدید در کشورهای اروپایی نیستند. این گزارش‌ها، اطلاعات کمی درباره نتایج واقعی اجرای طرح یادشده، به ما عرضه می‌کنند.

بر اساس این ادعا، در گزارش رسیده به مقامات اروپایی، عدم ارائه اطلاعات کافی ازسوی فیس‌بوک، توییتر و گوگل، سبب بروز نگرانی در میان سیاستمداران قاره سبز، اعلام شده است.

نظرات