مهر ۰۹
مهرداد دهقان
دبیر خبر | ۸ مرداد ۱۳۹۹

صدور اولین مجوز ارائه خدمات 5G در روسیه 

شرکت اپراتور تلفن همراه روسیه اولین مجوز ارائه خدمات نسل پنجم شبکه تلفن همراه را در این کشور دریافت کرد.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ شرکت اپراتور تلفن همراه ام‌تی‌اس (MTS) روسیه به‌تازگی اولین مجوز ارائه خدمات نسل پنجم شبکه تلفن همراه (5G) را دریافت کرد.

طبق گزارش شرکت ام‌تی‌اس، استاندارد فایو‌جی امکان استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء، واقعیت افزوده و واقعیت مجازی را برای کنترل از راه دور تجهیزات، توسعه وسایل نقلیه بدون سرنشین، برنامه‌های آموزش تعاملی و ساخت سیستم‌های کنترل کیفیت در تولید را خواهد داد. 

نخستین کاربران این شبکه مشتریان تجاری و سازمان‌های تولیدی بزرگ بوده و خدمات با حجم 24,25-24,65 گیگا‌هرتز در 83 واحد فدرال روسیه ارائه خواهد شد. این مجوز از سوی روسکام نادزور، سازمان نظارت بر ارتباطات، فناوری اطلاعات و رسانه‌های جمعی روسیه صادر شده و تا 16 ژوئیه 2025 دارای اعتبار است. 

یوگنی لیفشیتس (Evgeny Lifshits)، رئیس آژانس امنیت سایبری، عضو شورای کمیته سیاست اطلاعات پارلمان روسیه در گفتگو با خبرگزاری ریانووستی در این خصوص اعلام کرد توسعه ارتباطات 5G قابلیت‌های جدیدی همچون توسعه فناوری‌های واقعیت مجازی و افزوده را به ارمغان آورده و به شهروندان روسیه این امکان را می‌دهد که در آینده داده‌های خود را با سرعت‌بالا انتقال دهند. 

لیفشیتس اظهار داشت:

کشور به سمت دیجیتالی شدن حرکت می‌کند، چیزی که در آن ارتباطات مطرح است. اگر همه تئوری‌های توطئه را با آتش زدن دکل‌ها و مواردی ازاین‌دست کناربگذاریم، درنهایت ما در آینده‌ای نزدیک به شبکه‌ای سریع‌تر خواهیم رسید که فرصت‌های جدیدی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در حال حاضر سرعت و کیفیت برای کاربران از اهمیت بالایی برخوردار بوده و نیاز به آن بیشتر می‌شود. هیچ‌کس نمی‌خواهد به یاد مودم‌هایی که از طریق آن‌ها برای دانلود باید با پروایدر تماس بگیری، FidoNet و صفحاتی که 5 تا 10 دقیقه لود می شوند، بیفتد.  

منبع: سایبربان

نظرات