مرداد ۱۷
دبیر خبر | ۳ اسفند ۱۳۹۷

سرعت اینترنت 4G کافی نیست

سرعت شبکه 4G هنوز پایین‌تر از حدی است که باید باشد.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ به نظر می‌رسد که سرعت اینترنت 4G در بسیاری از کشورها از جمله ایالات متحده آمریکا تنها در ساعاتی از شبانه‌روز -که همه کاربران خواب هستند- در بالاترین میزان قرار دارد در غیر این صورت از تمام پتانسیل این شبکه استفاده نمی‌شود.

با توجه به آن که این روزها گزارش‌های متعددی درباره تلاش اپراتورهای مخابراتی و شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی برای توسعه زیرساخت‌های شبکه اینترنت 5G منتشر می‌شود و بسیاری از کاربران نیز منتظر عرضه و دسترسی همگانی به نسل پنجم فناوری شبکه اینترنت همراه هستند، اما به نظر می‌رسد که دسترسی همگانی و فراگیر تمام کاربران در کشورهای جهان، چند سال به طول بینجامد. بنابراین شایان ذکر است که کشورها با همکاری اپراتورها همچنان باید روی سرعت دانلود و آپلود شبکه 4G تمرکز کنند تا رضایت کاربران و مشترکان خود را به دست آورند.

اکنون نتایج تازه‌ترین تحقیقات و گزارش‌های منتشرشده توسط مؤسسه پژوهشی «Open Signals» نشان می‌دهد که در بیشتر کشورها، حتی ایالات متحده آمریکا، سرعت دانلود اینترنت 4G در ساعاتی از شبانه‌روز -که افراد معمولاً از اینترنت استفاده می‌کنند و به خدمات آن نیاز دارند- در پایین‌ترین میزان خود بوده و بیشترین پتانسیل آن، مربوط به ساعاتی از شبانه‌روز است که اکثریت کاربران و مشترکان در خواب به سر می‌برند.

بر اساس گزارش وب سایت «phonearena»، این بدان معنا است که سرعت دانلود اینترنت ۴G در شباهنگام و زمانی که عده کثیری از مردم در خواب به سر می‌برند، به حداکثر پتانسیل و ظرفیت خود، یعنی حدود ۲۸.۸ مگابیت بر ثانیه می‌رسد. این در حالی است که در ساعات شلوغی از روز -که کاربران نیازمند اینترنت هستند- این سرعت به حدود ۱۵ مگابیت بر ثانیه می‌رسد.

البته به گفته کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری، همین امر نیز موجب شده است که اپراتورهای مخابراتی، به فکر جبران سرعت‌ پایین اینترنت 4G افتاده، خلل و کمبودهای آن را با شبکه 5G پوشش دهند.

نظرات