اسفند ۱۰
دبیر خبر | ۱۷ مهر ۱۳۹۸

سامانه‌ هشدار زودهنگام اختلالات سایبری در ارتش آمریکا

شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات نظامی درحال‌توسعه سامانه‌ای هستند که درخصوص اختلالات سایبری اعلام هشدار می‌کند.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت ریتیون (Raytheon) ایالات‌متحده آمریکا راهکار امنیتی جدیدی تحت عنوان سیستم تشخیص اختلالات سایبری (Cyber Anomaly Detection System (CADS)) ارائه  داده که قرار است از هواپیماها در برابر حملات سایبری محافظت کند. شرکت ریتیون یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تجهیزات نظامی ایالات‌متحده آمریکا و بزرگ‌ترین تولیدکننده موشک‌های هدایت‌شونده در دنیا است که در سال ۱۹۲۲ تأسیس‌شده و همکاری بسیار نزدیکی با دیگر سازنده بزرگ تسلیحات آمریکایی لاکهید مارتین دارد. 

 به گزارش پایگاه خبری دیفنس‌وان (Defense One)، این سیستم یک نوع سامانه هشدار است که در لحظه و بلادرنگ هک سیستم‌های رایانه‌ای هواپیما را به خلبان‌ها هشدار می‌دهد. مهندسان ریتیون طی یک آزمایشی، پرواز یک بالگرد را شبیه‌سازی کرده و با اتصال بی‌سیم بدافزاری به کاربردند که موتور بالگرد را غیرفعال ساخت. این سامانه پیش از خاموش شدن موتور، اختلالات سایبری را گزارش داد. 

CADS برای هواپیماهایی اختصاص‌یافته که در آن‌ها از میله‌ها و سیم‌های توزیع برق STD-1553 و ARINC-429 استفاده‌شده است. سیم‌های STD-1553 برای ارتباطات داخلی در سامانه‌های هدایت خودکار و سامانه‌های موقعیت‌یاب جغرافیایی و سیستم‌های کنترل دریچه سوخت مورداستفاده قرار می‌گیرد. سیم‌های MIL-STD-1553 نیز در بالگردهای بوئینگ CH-47 و AH-64 ارتش ایالات‌متحده و جنگنده‌های F-16 لاکهید‌مارتین و F-15 بوئینگ مورداستفاده قرار می‌گیرند. 

نظرات

8 + 3 =