آبان ۰۴
دبیر خبر | ۲۴ آبان ۱۳۹۴

روسیه به دنبال اینترنت ملی

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ متخصصان روسی بر این باورند که آزمایش‌های انجام شده در راستای قطعی سراسری جریان اطلاعات در روسیه انجام شده‌ است.

آندره سمریکف مدیر کل شرکت اپراتور Er تله‌کام در مصاحبه با یک روزنامه RBK گفت: از وزارت ارتباطات و سازمان ملی تنظیم مقررات اینترنت روسیه دستور مسدود کردن ترافیک به سوی کشورهای خارجی را با استفاده از سیستم کنترل ترافیک با نام DPI دریافت کرده‌است. هدف از این مسدود کردن ترافیک، بررسی وضعیت اینترنت روسیه پس از قطع شدن از اینترنت جهانی بوده‌ است.

مقامات روسیه انجام چنین آزمایشی را انکار کرده‌اند. با این‌همه RBK گزارش کرده‌است که در ماه جولای گذشته آزمایش‌های مشابهی انجام گرفته‌است،‌ در این آزمایش نیز وزارت دفاع و وزارت کشور روسیه با همکاری یک اپراتور موبایل بقای اینترنتی ملی متشکل از نام‌های دامنه روسی را در شرایط انزوا از اینترنت جهانی مورد بررسی قرار دادند.

گفته می‌شود ولادیمیر پوتین نیز به منظور ارزیابی توانایی‌های اینترنتی کشور در شرایط قطع شدن از اینترنت جهانی دستور آزمایش‌هایی را صادر کرده‌است. آزمایش‌هایی که به ایجاد زیرساختارهای پشتیبان برای اطمینان از حفظ عملکرد اینترنت پس از قطعی از شبکه جهانی منجر شده‌است.

منبع:
موضوع:

نظرات