تیر ۲۴
دبیر خبر | ۷ خرداد ۱۳۹۹

روبات قهوه‌چی به رعایت فاصله اجتماعی کمک می‌کند

یک کافه در کره جنوبی از بازوهای رباتیکی استفاده می‌کند که نقش قهوه‌چی را اجرا می‌کنند و به‌وسیله یک روبات چرخ‌دار نیز سفارش مشتری را تحویل می‌دهند.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان  به نقل از انگجت، یک کافه در کره جنوبی از بازوهای روباتیکی استفاده می‌کند که نقش قهوه‌چی را اجرا می‌کنند و به‌وسیله یک روبات چرخ‌دار نیز سفارش مشتری را تحویل می‌دهند.

با توجه به شیوع ویروس همه‌گیر کرونا و لزوم حفظ فاصله اجتماعی افراد از یکدیگر، این کافه با استفاده از روبات چرخ‌دار و بازوی روباتیک در تلاش است تا فاصله اجتماعی را حفظ کند.

 کره جنوبی که مانند برخی از کشورها روند رو به رشد مبتلایان به کرونا را پشت سر می‌گذاشت توانست با قرنطینه و اعمال محدویت‌های شدید تردد اجتماعی، این بیماری را شکست دهد و در حال حاضر حدود یک ماه است که این کشور در وضعیت سفید قرار دارد.

به گزارش رویترز، یک کافه در دائجون کره جنوبی نیز  از روبات‌ها برای تهیه نوشیدنی و تحویل آن‌ها به مشتریان استفاده می‌کند.

این سیستم شامل یک بازوی روباتیک قهوه ساز و یک روبات سرویس است ک می‌تواند ۶۰ نوع قهوه مختلف را تهیه‌کرده و نوشیدنی‌ها را به مشتریان خود ارائه دهد.

منبع: فارس

نظرات