بهمن ۰۴
دبیر خبر | ۱۱ تیر ۱۳۹۸

داده ها جذابیت لازم را ندارند

وزارت دفاع پنتاگون به‌منظور موفقیت در زمینه راهبرد هوش مصنوعی باید با بخش صنعتی همکاری داشته باشد.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ تقریباً حدود یک سال از راه‌اندازی هاب هوش مصنوعی توسط وزارت دفاع آمریکا می‌گذرد. این سازمان به‌تازگی تأکید کرده است، پنتاگون برای موفقیت در این حوزه باید با صنعت همکاری داشته باشد.

مارک بیال (Mark Beall)، رییس بخش تعامل راهبرد و سیاست مرکز مشترک هوش مصنوعی پنتاگون (Pentagon’s Joint Artificial Intelligence Center)، در زمان برگزاری اجلاس دولت جهانی هوش مصنوعی (AI World Government Conference) گفت:

هوش مصنوعی لزوماً از نقاط توجه و اصلی سازمان ما برخوردار نیست. در نتیجه ما باید به صنعت روی آوریم تا شیوه استفاده از این فناوری و مسئولیت‌پذیری آن را یاد بگیریم.

رهبران پنتاگون مرکز مشترک هوش مصنوعی را در ژوئن 2018 راه‌اندازی کردند. هدف از این کار کمک به توسعه قابلیت‌های هوش مصنوعی مورد استفاده در سراسر وزارت خانه اعلام شده بود، با وجود این بیال ذکر کرد که این مقامات احتمالاً نقطه شروع خود را دست کم گرفته بودند.

بیال ادامه داد:

بعضی از مردم ممکن است بگویند، چرا وزارت دفاع یک راهبرد هوش مصنوعی شروع کرده است؟ چرا این کار با راهبرد داده آغاز نشد؟ من فکر می‌کنم جواب این سؤال واضح است؛ زیرا داده‌ها از جذابیت کافی برخوردار نیستند؛ بنابراین ما چگونه باید بستری را در پنتاگون ایجاد می‌کردیم که تغییرات موردنیاز در قرن 21 را اعمال کند. برای دستیابی به این هدف تصمیم گرفتیم از یک راهبرد هوش مصنوعی استفاده کنیم.

رییس بخش تعامل راهبرد و سیاست مرکز مشترک هوش مصنوعی پنتاگون، افزود، این وزارت خانه باید داده‌ها را به عنوان یک دارایی راهبردی در نظر بگیرد. این مسئله به تغییر دیدگاه و فرهنگ در وزارت دفاع نیاز دارد.

رهبران پنتاگون برای دستیابی به هدف بالا باید یاد بگیرند که همکاری مرکز یاد شده با صنعت و متحدان بین‌المللی ضرورری است.

دنیل تاروس (Daniel Tadross)، یکی از مقامات مرکز یاد شده گفت:

پنتاگون باید تمرکز خود را به پیدا کردن راه‌کارهای هوش مصنوعی محدود کند.

رهبران وزارت دفاع آمریکا در نهایت گفتند که سرمایه‌گذاری روی هوش مصنوعی، در آینده برتری رقابتی را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

منبع:

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.