تیر ۲۲
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۵ تیر ۱۳۹۹

خرید 2 پهپاد ریپر در نیروی دریایی آمریکا

نیروی دریایی ایالات متحده، 2 پپاد ریپر آزمایش شده «MQ-9A» را خریداری کرده است.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ نیروی دریایی ایالات متحده، 2 پپاد ریپر آزمایش شده «MQ-9A» را خریداری کرده است و حدود 27 میلیون دلار برای سیستم‌های هوایی بدون سرنشین و تجهیزات کنترل زمینی مربوطه در ماه ژوئن امسال به شرکت سیستم‌های هوانوردی جنرال اتمیک (GA-ASI) اهدا کرد.

ریپر MQ-9A یک هواپیمای چند منظوره، با ارتفاع متوسط ​​و پایداری بالا است که از راه دور خلبانی می‌شود. براساس قرارداد 22 ژوئن 2020، ریپرها برای مأموریت‌های اطلاعات، شناسایی و نظارت و همچنین حملات مداوم استفاده می‌شوند. در این قرارداد، 2 ریپر – یک ایستگاه کنترل زمینی موبایل با کنترل دوگانه و یک مرکز داده‌های مدولار و یک ایستگاه کنترل زمینی موبایل – تهیه شده است.

این اولین باری است که نیروی دریایی ایالات متحده ریپر خریداری کرده است، البته در حال حاضر از هواپیماهای بدون سرنشین خارج از آمریکا استفاده می‌کند.

براساس اسناد بودجه سال مالی 2020، هر 2 هواپیمای MQ-9A خریداری شده از سوی نیروی دریایی آمریکا به‌وسیله سپاه تفنگداران نیروی دریایی در یک قرارداد پیمانکاری از سپتامبر سال 2018 با هدف ارائه اطلاعات، شناسایی و پشتیبانی از نیروهای مسلح در جنوب غربی افغانستان مورد استفاده قرار گرفته است. از آنجا که ریپرها قبلاً استفاده شده‌اند، هزینه کمتری نسبت به سیستم‌های جدید دارند. در بودجه سال مالی 2021 هزینه هر سیستم کمی کمتر از 12 میلیون دلار تخمین زده شده است. این کار تا دسامبر سال جاری تکمیل خواهد شد.

منبع: سایبربان

نظرات