دی ۳۰
جواد محمدی
دبیر خبر | ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

حمله سایبری به یک شرکت معروف تاکسیرانی در انگلستان

دو هکری که از یک شرکت تاکسیرانی انگلیسی درخواست باج کرده بودند زندانی شدند.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ باج‌خواهی دو هکر از صاحب یک شرکت تاکسیرانی معروف در انگلستان منجر به زندانی شدن این دو شخص شد.

احسان عبدالرزاق (Ehsen Abdul Razak) 24 ساله و ام بی ویتی (Mbwiti) در سال 2017 به یک شرکت تاکسیرانی به نام ای لاین تاکسیس (A-Line Taxis) در انگلستان حمله سایبری کردند. این دو هکر تجهیزات ویژه‌ای خریداری کرده بودند که به آن‌ها اجازه می‌داد به‌طور مداوم و به مدت 30 ساعت با شرکت تاکسیرانی یادشده تماس برقرار کرده و از تماس مشتریان اصلی این شرکت جلوگیری کنند. سپس برای توقف تماس‌های خود از این شرکت درخواست باج کردند.

طبق گفته منابع انگلیسی، این دو شخص در سال 2016 نیز با به سرقت بردن اطلاعات بانک‌ها، سعی داشتند از مردم انگلیس کلاه‌برداری کنند.

آن‌ها اشتباهات خود که سوءاستفاده از یک کامپیوتر، باج‌خواهی و کلاه‌برداری بود را پذیرفتند.

در دادگاه اخیر دربی کرون (Derby Crown) انگلستان عبدالرزاق به 34 ماه و ام بی ویتی هم به 30 ماه زندان محکوم شدند.

میک دونگان (Mick Donegan) افسر این پرونده هم اظهار داشت:

این حمله یک تلاش هدفمندی بود برای باج‌خواهی که معیشت برخی را به خطر انداخت. در پی این حمله مشتریان اصلی این شرکت قادر به برقراری تماس نبودند و این بدان معنا است که عدم ارائه سرویس توسط شرکت تاکسیرانی ای لاین منجر به از دست دادن هزاران پوند درآمد و به خطر افتادن شهرت این شرکت تاکسیرانی شد.

وی در انتها افزود:

ما خوشحالیم که این دو فرد را به دادگاه کشاندیم و این دادگاه درس عبرتی است برای کلاه‌بردارانی که به دنبال باج‌خواهی هستند.

منبع: سایبربان

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.