اسفند ۰۹
دبیر خبر | ۱۷ شهریور ۱۳۹۸

حمله سایبری به ویکی پدیا

روز گذشته سایت ویکی‌پدیا به دلیل حمله سایبری قطع شد و دسترسی به آن در سراسر اروپا، بخش‌هایی از خاورمیانه و آفریقا امکان‌پذیر نبود.

به گزارش کارگروه حملات سایبری سایبربان، به نقل از «مهر»؛ وب‌سایت «ویکی‌پدیا» روز گذشته پس از یک حمله سایبری در چند کشور آفلاین شد. البته اکنون این وب‌سایت فعال است.

طبق اطلاعات وب‌سایت Downdetector.com کاربران در سراسر اروپا و بخش‌هایی از خاورمیانه و آمریکا شاهد قطعی سرویس این وب‌سایت بودند. حساب کاربری توییتر  ویکی‌پدیا در آلمان نوشت: سرور ویکی مدیا در حال حاضر به دلیل  یک حمله گسترده اختلال سرویس توزیع شده (DDOS) از کار افتاده است.

حمله اختلال سرویس توزیع شده نوعی از یک حمله سایبری است که طی آن شبکه‌ای وسیع از رایانه‌ها  هم‌زمان به یک وب‌سایت یا یک سرویس اینترنتی دسترسی می‌یابند و این امر به ایجاد ترافیک بالا و قطعی سرویس منجر می‌شود.

همچنین در بیانیه این وب‌سایت آمده است: امروز ویکی‌پدیا  دچار یک حمله سایبری شد و در نتیجه آن در چند کشور برای مدتی قطع بود. این حمله همچنان ادامه دارد و گروه مهندسان ما مشغول فعالیت هستند تا دسترسی به سایت را برقرار کنند.

این وب‌سایت در بخش‌هایی از انگلیس و همچنین لهستان، آلمان، فرانسه و ایتالیا نیز قطع بود.

ویکی‌پدیا یکی از سایت‌های پربازدید در سراسر جهان است که مطالب آن به ۳۰۰ زبان مختلف ارائه می‌شود.  همچنین طبق آمار سال ۲۰۱۸ میلادی در این سرویس حدود ۴۶ میلیون مقاله وجود دارد و در ماه ۱.۴ میلیون دستگاه از وب‌سایت بازدید می‌کنند.

نظرات

8 + 10 =