آذر ۱۱
دبیر خبر | ۵ شهریور ۱۳۹۸

تقویت آگاهی موقعیتی پرتغال با پهپادهای کوچک

ارتش پرتغال در حال تحقیق روی پهپادهای کوچک است تا اقدام به خرید یا توسعه‌ی آن‌ها بکند.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ ارتش پرتغال به منظور تقویت آگاهی موقعیتی نیروهای خود قصد دارد پهپادهای کوچکی را خریداری کند که با دست پرتاب می‌شوند.

ارتش پرتغال به تازگی تحقیقاتی را روی انواع پهپادهای ثابت بال کوچک انجام داده است تا متوجه شود کدام‌یک از مدل‌ها برای چه نیرویی مناسب‌تر است. هواپیمای بدون سرنشینی که پرتغال قصد خرید آن را دارد کمتر از 15 کیلوگرم وزن داشته و می‌تواند تا 1.5 کیلومتر از سطح زمین فاصله بگیرد. همچنین حداکثر شعاع عملیاتی آن به 50 کیلومتر می‌رسد.

ارتش پرتغال همچنین به دنبال خرید پهپادهای گردنده بالی است که تا ارتفاع 200 متری پرواز کرده و شعاع عملیاتی آن معادل 5 کیلومتر است.

مقامات ارتش پرتغال انتظار دارند، تحقیقات یاد شده روی پهپادها تا سال 2020 به پایان رسیده تا سال 2022 پهپادها را به دست آورند.

به دست آوردن پهپادهای کوچک بخش عظیمی از نقشه راه ارتش پرتغال را در زمینه هواپیماهای و وسایل نقلیه زمینی بدون سرنشین و هوش مصنوعی، تشکیل می‌دهند

ارتش پرتغال از پهپادهای یاد شده به منظور بهبود توانایی‌های نظارتی، اطلاعاتی، تشخیص و دستیابی به هدف و شناسایی قابلیت‌های نیروی زمینی این کشور است.

منبع:

نظرات