خرداد ۱۵
دبیر خبر | ۴ فروردین ۱۳۹۹

تزریق به‌موقع انسولین باهوش مصنوعی

محققان دانشگاه کمبریج از عرضه اولین برنامه تلفن همراه مبتنی بر هوش مصنوعی خبر داده‌اند که زمان دقیق تزریق انسولین را برای بیماران مبتلابه دیابت نوع یک مشخص می‌کند.

به گزارش کار گروه فناوری اطلاعات سایبربان؛  به نقل از نیواطلس، این برنامه که مجوزهای بهداشتی ضروری را دریافت کرده بعد از ۱۳ سال تحقیق و بررسی عرضه‌شده و نرم‌افزاری است که با مدیریت هوشمند تزریق انسولین بسیاری از مشکلات افراد مبتلابه دیابت را برطرف می‌کند.

افراد مبتلابه دیابت نوع یک باید به‌طور دقیق سطح گلوکز خون خود را کنترل کنند و به‌محض بحرانی شدن شرایط انسولین به خود تزریق کنند. علت این است که پانکراس بدن این افراد به‌طور خودکار هورمون‌های لازم را ترشح نمی‌کند. بدین منظور از دستگاه‌های تست قند خون که با سوراخ کردن نوک انگشت نمونه‌برداری می‌کنند استفاده می‌شود.

اپلیکیشن یادشده که CamAPS FX نام دارد، با استفاده از یک پمپ انسولین و یک سیستم کنترل گلوکز عمل می‌کند و هر زمان که مناسب تشخیص دهد انسولین را به بدن اضافه می‌کند. این سیستم حتی برای زنان حامله و کودکان یک سال به بالا نیز قابل‌استفاده است و فعلاً نسخه اندرویدی آن عرضه‌شده است.

منبع: فارس

نظرات

2 + 0 =