بهمن ۰۲
دبیر خبر | ۱۹ آبان ۱۳۹۶

ایجاد اولین مرکز پلیس روباتیک در چین

کشور چین قصد دارد در آینده‌ای نزدیک اولین ایستگاه پلیسی که بدون دخالت انسان و تنها با بهره گرفتن از هوش مصنوعی مدیریت می‌شود را افتتاح کند.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ مقامات چین به تازگی اعلام کردند در آینده‌ی نزدیک یک مرکز پلیس کاملاً روباتیک در شهر ووهان ایجاد خواهد شد.

مرکز یاد شده به مسائل مربوط به رانندگان و وسایل نقلیه تمرکز داشته و بیش از ایستگاه پلیس به وزارت وسایل نقلیه موتوری (DMV1) شباهت دارد. در این ساختمان خدماتی مانند آزمون رانندگی از طریق شبیه‌ساز، خدمات ثبت وسیله و فناوری‌های پیشرفته‌ی اسکن چهره که توسط تنسنت (Tencent) توسعه داده شده‌اند، ارائه می‌شوند.

زمانی که مرکز پلیس خودمختار ووهان افتتاح شود، خدمات آن به صورت شبانه‌روزی در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت. مراجعه‌کنندگان به این ایستگاه از چهره‌ی خود به عنوان کارت شناسایی استفاده می‌کنند. با وجود اینکه جزئیات این طرح ذکر نشده است؛ اما به نظر می‌رسد افرادی که از آن استفاده کنند، نیازی به انتظار در ساختمان و ایجاد یک حساب کاربری یا دریافت برنامه‌ای برای ثبت مشخصات ندارند. سامانه‌ی تشخیص چهره‌ی ارائه شده توسط تنسنت به کمک هوش مصنوعی تمام اطلاعات موردنیاز را با توجه به چهره‌ی افراد جمع‌آوری می‌کند.

به عنوان مثال مراجعه‌کنندگان دیگر نیازی نیست نیمی از روز را به پر کردن پرونده و برگه‌ها بگذارنند و تنها نیاز است در بازه‌های زمانی مشخص چهره‌ی خود را اسکن بکنند.

در متن گزارش مذکور آمده است:

ایستگاه پلیس یکی از ارگان‌های مهم حکومتی محسوب می‌شود و اعمال امنیت عمومی یکی از مهم‌ترین خدمات اجتماعی است. با وجود این آن‌ها نیز با گذر زمان تغییر و پیشرفت می‌کنند و در این زمینه از هوش مصنوعی بهره گرفته می‌شود. دیگر نیازی به کارت شناسایی یا عکس نیست. دیگر برای اثبات هویت برگه‌ای پر نمی‌شود، بلکه تنها یک اسکن چهره کافی است.

 

1 - Department of Motor Vehicles

ایسگاه پلیس روباتیک
منبع:

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.