دی ۲۸
دبیر خبر | ۲۴ دی ۱۳۹۹

اپل و هیوندای در زمینه تولید خودرو الکتریکی خودران همکاری می کنند

احتمالاً امسال اپل و هیوندای قصد دارند تا در زمینه تولید خودرو الکتریکی خودران یک قرارداد همکاری مشترک امضا کنند.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان ؛ چندی پیش خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی مدعی شده که شرکت اپل در سال 2024 اولین خودرو خودران الکتریکی خود را با فناوری جدید باتری به بازار عرضه می‌کند. حال بر اساس گزارش جدید این خبرگزاری، از قول پایگاه خبری کره‌ای Korea IT News نقل شده که احتمالاً دو غول صنعتی اپل و Hyundai قصد دارند از ماه مارس 2021 در زمینه تولید خودرو الکتریکی خودران همکاری مشترکی را آغاز کنند.

طبق این گزارش، ساخت این خودرو الکتریکی در کارخانه کیا (Kia) واقع در ایالت جورجیای آمریکا آغاز می‌شود و تا سال 2024 تقریباً 100 هزار خودرو خودران الکتریکی در این کارخانه تولید خواهد شد.
گزارش مذکور همچنین به این موضوع اشاره دارد که نسخه آزمایشی و بتای خودرو Apple می‌تواند همین سال آینده (2022) برای انجام آزمون‌های میدانی آماده شود. البته رویترز در خبر قبلی خود اشاره کرده بود، خودرو خودران الکتریکی اپل ممکن است به فناوری پیشرفته باتری مجهز شود که پیش از این در هیچ نمونه مشابهی به کار نرفته است.

این فناوری موجب افزایش برد مسافت، بهبود ایمنی و عدم استفاده از کبالت در باتری خودرو خودران اپل خواهد شد. همچنین حسگر سه‌بعدی عمق سنج LiDAR می‌تواند به این خودرو کمک کند تا در محیط و مسیر خود بهتر به حرکت ادامه دهد.
شرکت هیوندای قبلاً تایید کرده بود که با Apple در حال مذاکره است؛ اما همچنین افزود اعتقاد دارد شرکت اپل همزمان با برند‌های دیگر تولید‌کننده خودرو نیز در حال صحبت و رایزنی است.

هنوز کاملاً مشخص نیست آیا اپل خودرویی عرضه خواهد کرد یا به هدف تعیین شده در سال 2024 (طبق یک گزارش دیگر پس از سال 2027) خواهد رسید؟ با این حال به نظر می‌رسد تلاش این شرکت برای تولید خودرو الکتریکی خودران پس از سال‌ها عدم قطعیت و بروز مشکلات متعدد، در حال پیشرفت رو به جلو باشد.
در حقیقت شاید سوال مهمتر این باشد که با توجه به وجود رقبایی مانند شرکت قدرتمند تسلا که در زمینه باتری و فناوری خودرو‌های خودران تجربه و پیشرفت‌های خاص خود را دارند؛ آیا اپل برتری زمانی و فنی لازم برای ارائه یک خودرو الکتریکی خودران با ویژگی‌های خلاقانه را دارد؟ مسلماً اتفاقات حداکثر 5 سال آینده رقم زننده آینده این صنعت جذاب خواهند بود.

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.