بهمن ۰۲
دبیر خبر | ۱۳ آذر ۱۳۹۹

انتظار حضور این تکنولوژی را در خودروهای خودران سطح سه داشته باشید

مهندسین کاناتو به دنبال طراحی و ساخت یک کابین هوشمند و همچنین بهبود کابین خودروها هستند.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان ؛ کاناتو (Canatu) یک شرکت فنلاندی است که در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کند. این شرکت براساس این اعتقاد بنا نهاده شده که نسل بعدی اتومبیل‌ها باید هوشمندتر از مدل‌های فعلی باشند و به همین جهت نیز بخش اعظمی از فعالیت آن در حوزه بهبود تکنولوژي‌های بکار گرفته شده در داخل کابین خودروها است. در واقع مهندسین کاناتو به دنبال طراحی و ساخت یک کابین هوشمند و همچنین بهبود کابین خودروها هستند.

اکثر تکنولوژی‌های تولیدی این کمپانی فنلاندی فارغ از رفاهی که برای سرنشینان خودروها فراهم می‌کنند از بعد زیبایی نیز قابل ستایش بوده و به همین جهت نیز بسیاری از خودروسازان از این تکنولوژی‌ها استقبال می‌کنند.
جدیدترین تکنولوژی معرفی شده توسط این شرکت یک HMI (رابط پیشرفته انسان و ماشین) است که می‌تواند در خودروهای خودران سطح سه مورد استفاده قرار گیرد.

HMI یک رابط کاربری میان انسان و ماشین است که امکان تعامل بیشتر انسان و ماشین را فراهم می‌کند.

منطق پشت طراحی این تکنولوژی جدید این است که در خودروهای خودران سطح سه‌ای که در آینده راهی جاده‌ها خواهد شد راننده احتمالا به حالت آرام (خمیده رو به عقب) بر روی صندلی خواهد نشست و در این حالت داشبورد مرکزی از دسترس وی خارج است. HMI جدید معرفی شده توسط کاناتو دسترسی به امکانات قرار گرفته بر روی کنسول مرکزی را تضمین می‌کند.
به احتمال قوی بهترین مکان برای قرارگیری این تکنولوژی درب خودرو و کنار صندلی است که البته این مهم نیز با توجه به ماده اختصاصی کاناتو با نام کربن نانوباد (Carbon nanoBud) ممکن خواهد بود.

این کمپانی فنلاندی معتقد است با کمک CNB یا همان کربن نانوباد طراحی و ساخت یک کابین هوشمند به راحتی امکان پذیر است. این ماده تا 200 درصد حالت کشسانی داشته و از انعطاف بالایی برخوردار است.

به هر روی باید در ابتدا منتظر ماند تا خودروهای خودران سطح ۳ راهی جاده‌ها شوند تا در خصوص تکنولوژی‌های بکار گرفته شده در آن‌ها بیشتر تحقیق شود.

منبع: دیجیاتو

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.